Coppa Italia

Kenny | 31 stycznia 2019

Gasperini: Atalanta jest nieprzewidywalna

Gian Piero Gasperini przyznał w wywiadzie, że „nawet najbardziej optymistycznie nastawieni fani nie mogli przewidzieć takiego zwycięstwa”.

Mecz rozpoczął się od trafienia Timothego Castagna, po czym dublet dołożył od siebie jeszcze Duvan Zapata. Atalanta, pokonując Juventus 3:0 stała się pierwszą włoską drużyną, która pokonała Starą Damę w tym sezonie. Po wyeliminowaniu bianconerich zespół z Bergamo zmierzy się w półfinale Pucharu Włoch z Fiorentiną.

Tego wieczoru stało się coś nieprawdopodobnego, nawet najwięksi optymiści nie mogli przewidywać, że spotkanie zakończy się takim rezultatem – stwierdził popularny Gasperini w wywiadzie dla Rai Sport.

Już kilka razy mierzyliśmy się z Juventusem i wielkim wyzwaniem było nawet zremisowanie meczu. Nikt więc nie spodziewał się tak dobrego rezultatu z naszej strony. Dodatkowo jest to niezmiernie satysfakcjonujące, ponieważ zdobycie tak dobrego wyniku przeciwko Juve może mieć ogromne znaczenie w skali całego roku.

Nie mógłbym chcieć niczego więcej. Nie chodzi tu tylko o wynik, ale także o poświęcenie zawodników, o styl gry, jakość. Ludzie sądzą, że Atalanta po prostu zabiegała Juventus, jednak to zwycięstwo składa się z wielu więcej aspektów.

Od zawsze sądziliśmy, że jedynie stanie w defensywie i bronienie dostępu do własnej bramki jest niczym samobójstwo, postanowiliśmy więc zagrać według własnych zasad, agresywnie i z impetem. Jednak oczywiste jest, że opieranie się tylko na podstawie takiego stylu gry nie wystarczy przeciwko takiej drużynie jak Juventus. Potrzebujemy jakości, by podejmować ryzyko.

Nie da się pokonać Starej Damy bez utalentowanych zawodników, a Atalanta właśnie takich ma w swoich szeregach. Przed nami w tym sezonie jeszcze wiele pracy, mamy jednak bardzo dobrze zgraną drużynę, która wie, jak powinno się grać w piłkę.

Duvan Zapata w przeciągu ostatnich 10 meczów w Atalancie zdobył 17 bramek.

Jest fantastycznym napastnikiem i dokonuje niesamowitych rzeczy w tym sezonie. Jeśli dalej będzie się rozwijać w taki sposób, może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi