Meczowe

einhard | 10 lipca 2020

Gasperini przed meczem z Juve

Gian Piero Gasperini oczekuje wielkich emocji w Lidze Mistrzów w sierpniu, ale zaznacza, że na razie La Dea musi skupić się na jutrzejszym ważnym spotkaniu z Juventusem w Serie A.

Orobici powalczą z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a trener Gasperini nie mógł nie wspomnieć o wielkim wyzwaniu, które czeka jego podopiecznych w przyszłym miesiącu.

Doświadczyliśmy wielkich emocji. PSG to świetna drużyna, która chce wygrać Ligę Mistrzów – powiedział trener w rozmowie z oficjalną stroną internetową Atalanty.

Zasmakowaliśmy już atmosfery europejskiego turnieju i jestem pewien, że kolejny raz będą to wyjątkowe emocje. Na razie musimy skupić się jednak na lidze. Będziemy mieli czas, aby pomyśleć o Lidze Mistrzów.

Sezon Ligue 1 został zatrzymany i dlatego obie strony przystąpią do spotkania będąc w dwóch zupełnie różnych sytuacjach.

Mają inne problemy niż my, ale na pewno będą wiedzieć, jak zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób. Nie sądzimy, aby coś działało na naszą korzyść, spotkamy klub, który koncentruje się na rywalizacji. Oczekujemy drużyny silnej i w pełni przygotowanej do meczu z nami.

Gasperini chce wykorzystać jutrzejszy mecz z Juventusem, jako przygotowanie na wielki koniec sezonu.

Jutro czeka nas wielkie spotkanie, dla nas będzie ono fundamentalne w oczekiwaniu na Ligę Mistrzów, a także zrozumienie naszej konsekwencji i podejścia. Juventus to kolejny kandydat do trofeum Ligi Mistrzów.

Będzie to dla nas symulacja wyzwania, z które może nas czekać w spotkaniu przeciwko PSG, to zespół, z którym musimy się zmierzyć z uwagą i koncentracją.

Nadal mamy nadzieję, że będziemy mogli zagrać przed publicznością, wcześniej było na to więcej nadziei, teraz trochę mniej. Mamy taką nadzieję, ale wiemy, że nasi fani mogą nas popchnąć do przodu nawet oglądając nas jedynie w telewizji.

La Dea wspina się w górę tabeli po serii pozytywnych wyników w Serie A, a dystans do Juve może zmniejszyć się do jedynie sześciu punktów, jeśli Atalanta wygra w sobotę z liderami ligi.

Juventus ma możliwość i chęć dodania kolejnego Scudetto do swojej gabloty i myślę, że nadal mają wielką przewagę nad Lazio. Pozostało siedem gier, nie jest to duża liczba, ale jasne jest, że każdy zdobyty punkt ma teraz wielkie znaczenie.

Jesteśmy w trakcie wyjątkowej serii pozytywnych wyników i występów, musimy iść dalej tą ścieżką, starając się przygotować jak najlepiej do tego, co przed nami. Nie jest łatwo grać co trzy dni, ale wszystkie drużyny mają tak samo. Istnieją pewne problemy w zakresie regeneracji. Zawsze musimy wystawiać najlepszą formację. Dla nas bardzo ważne jest, aby zdobyć wystarczającą liczbę punktów, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów w przyszłym roku.

Atalanta traci tylko dwa punkty do Lazio i może wspiąć się jeszcze wyżej.

Naszym głównym celem pozostaje zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, a jeśli poprawimy naszą pozycję, będzie to dla nas bonus. Dla nas najważniejsza jest przewaga nad Milanem, Napoli i Romą. Wciąż brakuje kilku punktów, abyśmy mieli pewność i postaramy się zdobyć je jak najszybciej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Remis 2:2 biorę z pocałowaniem ręki 😀

SX
SX
4 lat temu

Teraz powiedz, że postawiłeś na ten wynik i wygrałeś 😀

Kriksos
4 lat temu

Szanuję tego trenera i jego kosmiczną ekipę. Atalanty nie można nie szanować a przed Gaspem czapki z głów.

clyde_1987_
4 lat temu

Gasperini stał się żywą legenda Atalanty, architektem najlepszego czasu w historii tej drużyny. Za stosunkowo niewielkie pieniądze, tracąc niemal rok w rok kolejne gwiazdy, Atalanta pozostaje jedną z najlepszych sił we włoskim futbolu, a ponadto pokazali się z dobrej strony na arenie międzynarodowej. Jeżeli wszystko będzie szło w takim kierunku, to kto wie, może za jakiś czas ekipa z Bergamo faktycznie może powalczyć o scudetto.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi