Prasa

einhard | 17 stycznia 2019

Gattuso: Denerwują mnie podwójne standardy

Gennaro Gattuso podtrzymuje swoje słowa, że Gonzalo Higuain miał gorączkę, ale nie chciał dyskutować o plotkach łączących piłkarza z Chelsea.

Muszę pochwalić mój zespół. Powiedziałem na konferencji przedmeczowej, że musieliśmy wspiąć się na wyżyny i próbowaliśmy tego dokonać – powiedział trener w wywiadzie dla Rai Sport.

Nie do mnie należy osądzanie incydentów. Przyznaję jednak, że czerwona kartka dla Kessie była sprawiedliwa. Moją jedyną uwagą jest sposób wykorzystania technologii VAR i podwójne standardy. Gdy my byliśmy na minimalnym spalonym, liniowy momentalnie podniósł chorągiewkę. Z kolei Juve strzeliło dwa gole ze spalonych. W obu przypadkach sędziowie pozwolili im wykończyć swoje akcje i dopiero później decydowali czy był spalony czy nie. To mnie denerwuje.

Zespół pokazał dzisiaj charakter, walczył z wielkim przeciwnikiem. To był dobry występ, ale zawsze pozostaje żal, gdy przegrywa się finał. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu przeciwko Genui, w którym będziemy bez dwóch zawodników. (Gattuso się pomylił, gdyż po kartkach otrzymanych w Superpucharze na kolejny mecz zawieszeni będą trzej piłkarze Milanu – Franck Kessie, Alessio Romagnoli i Davide Calabria przyp. red.)

Higuain nie wyszedł w podstawowym składzie, oficjalnie z powodu gorączki, ale wielu uznało to za wymówkę, aby ukryć nieuchronny transfer do Chelsea.

W tej chwili ma pecha. Wczoraj w nocy miał gorączkę, zrobiliśmy wszystko, żeby postawić go na nogi, ale nie do końca się to udało, więc wolałem wykorzystać świeżego gracza.

To może wydawać się naciągane, ale szczerze mówiąc, to prawda! Higuain nie był na zdjęciu, gdy przybył do nas Saudyjski Książę, ponieważ bałam się, że wirus rozprzestrzeni się wśród innych graczy, więc to była moja decyzja. Mam 25 graczy do dyspozycji, więc nie mówmy o rynku transferowym. Zobaczymy, co stanie się jutro.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi