Prasa

einhard | 12 lipca 2019

Gentile: De Ligt warty każdego grosza

Legenda Juventusu, Claudio Gentile rozmawiał z Tuttojuve o ruchach Starej Damy wykonywanych w obecnym okienku transferowym.

Mówiąc o Juventusie, najczęściej słyszy się o de Ligtcie. Negocjacje trwają, a fani się niecierpliwią. Co myślisz o tej transakcji?

To będą negocjacje, które zakończą się sukcesem. Jest obrońcą, dla którego warto zainwestować te dodatkowe miliony, o które prosi Ajax. Jest bardzo młody, myślę, że może jeszcze dojrzeć. Juve nie może przegapić takiego talentu.

Czy obrońca pokazał już, że jest wart takich pieniędzy?

Uderzający jest sposób, w jaki dowodzi obroną. Potrafi to robić momentalnie, skutecznie i bez zastanowienia. Taka umiejętność często jest nie do opanowana nawet przez bardzo doświadczonych graczy. To wielka zaleta.

Czy twoim zdaniem z Bonuccim i Chiellinim byliby najsilniejszym trio w Europie?

Z pewnością. Moim zdaniem z De Ligtem w składzie, trio Juventusu byłoby najsilniejsze w Europie. Nikt w Serie A nie posiada takiej jakości, chociaż kluby dokonują bardzo dobrych wzmocnień w obronie, ponieważ zarówno Inter, jak i Napoli kupili ważnych graczy.

Czy wybór Sarriego do Ciebie przemawia?

Czy mi się to podoba, czy nie, trzeba jasno przyznać, że radził sobie świetnie w Napoli. Nie miał takiego składu, jakim dysponował Juventus, a był w stanie konkurować z nimi aż do ostatnich spotkań sezonu. Będzie musiał pokazać, że poradzi sobie z trudniejszym zadaniem oraz że dysponuje szerszym planem. To jest różnica między Juve i innymi i myślę, że będzie musiał pokazać tutaj szczyt swoich umiejętności.

Słowo o powrocie Gigiego Buffona?

To miła rzecz. Zakończy swoją karierę w Juve i postara się być punktem odniesienia dla kolegów z drużyny. Ponadto będzie wspierał zespół w razie potrzeby. Podobieństwa z Zoffem? Bramkarze zawsze mają „dłuższe życie” w piłce nożnej niż zawodnicy z pola, Buffon jest tego kolejnym przykładem.

 

Źródło: juvefc.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi