Meczowe

einhard | 7 grudnia 2020

Giampaolo: Zadecydowały detale

Marco Giampaolo twierdzi, że detale zrobiły różnicę w meczu Juventusu z Torino.

Jak to często bywa w tym sezonie, Granata wyszła na prowadzenie, ale ostatecznie przegrała spotkanie.

Już o tym rozmawialiśmy, będziemy nadal o tym rozmawiać i donikąd nas to nie zaprowadzi. Skupiam się tylko na tym meczu – powiedział Giampaolo w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Przegraliśmy ten mecz z powodu szczegółów. Biorąc pod uwagę naszą obecną formę, zagraliśmy tak, jak musieliśmy. Detale robiły różnicę, zarówno w ataku, jak i w obronie. Najwyraźniej mamy jeszcze więcej do zrobienia.

Chodzi o to, jak kryjemy, jak się bronimy, jak zajmujemy przestrzenie. Zrobiliśmy to wszystko dobrze, ale było kilka błędów, za które zostaliśmy ukarani.

Simone Zaza wdawał się w awanturę z trenerem przy linii bocznej, gdy został zmieniony.

Nie chciał zejść i to jest część adrenaliny, która pojawia się w trakcie gier. W tej chwili się złoszczę, ale to szybko mija.

Niesamowite jest to, że Toro zgubiło aż 19 punktów w zaledwie 10 rundach Serie A, prowadząc i ostatecznie przegrywając.

Błędy, które popełniliśmy, polegały na stracie piłki. Jeśli oddajemy ją i nie możemy jej odzyskać, oznacza to, że jesteśmy pod ciągłą presją i biegamy za piłką. To pochłania dużo energii i może to być powód, dla którego pod koniec spotkania zabraknie nam sił.

Musimy uciekać spod pressingu rywali i to jest coś, czego nie robimy wystarczająco dobrze. To bardzo prostolinijny zespół, więc muszę dostosować się do cech moich zawodników.

Torino w ostatnich kilku meczach skorzystało z formacji 3-5-2 , której Giampaolo rzadko używał w swojej karierze.

W przypadku obrony trzy lub pięcioosobowej wiele się zmienia. Było kilka konkretnych rzeczy, których nie zrobiliśmy, a chłopaki czasami zachowują się tak, jakby z tyłu wciąż grało czterech, ale musimy się do tego dostosować.

Pozwoliliśmy na trzy lub cztery strzały przez cały mecz. To oznacza, że nie mieliśmy ogromnych trudności, ale przez cały sezon straciliśmy niesamowitą liczbę bramek przy bardzo niewielu próbach rywali. Zasadniczo, jeśli są cztery strzały, tracimy dwa gole.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi