Prasa

Kurp | 17 czerwca 2022

Giannichedda: Miretti i Fagioli otrzymają szansę

Były środkowy pomocnik Juve Giuliano Giannichedda przeanalizował przewidywane ruchy transferowe w wykonaniu klubu z Turynu.

Oprócz planowanych zakupów Włoch ocenił również poprzedni sezon w wykonaniu Bianconerich.

Wiele zależy od kadry, jaką klub posiada. Sezony, jak ten poprzedni zdarzają się. Ważne, żeby móc się zreflektować, unikać popełnione błędy, ale też zrozumieć, w których formacjach wzmocnić skład. Czytając przymierzane nazwiska, wydaje mi się,  że klub objął właściwą drogę. Juventus nie może bazować tylko na młodych piłkarzach, bo mentalność musi być przekazana przez tych starszych. Dlatego ważne, aby tworzyć zbalansowaną kadrę złożoną z młodości i doświadczenia. Tylko tak możesz dążyć do zwycięstw.

Były pomocnik Juve pochlebnie wypowiedział się na temat młodych pomocników, którzy mogą otrzymać więcej szans od Maxa Allegriego w następnym sezonie.

Według mnie zostaną jeszcze ocenieni, bo wiemy dobrze, że rzeczywistość w Juventusie jest odmienna od tej w mniejszych klubach. Na pewno ktoś zostanie, bo formacja, która wymaga największej uwagi to środek pola. W Juventusie grają już młodzi piłkarze, jak choćby de Ligt i Locatelli, o których można powiedzieć, że już są weteranami.

Claudio Marchisio stał się historią Juve, ale jego talent był widoczny już od najmłodszych lat. Miretti jest świetnym graczem, tak samo, jak Fagioli, który rozegrał znakomity sezon w Cremonese i powinien otrzymać szansę. Dojrzał na wypożyczeniu, ponieważ walka o mistrzostwo nie jest tym samym, co walka o utrzymanie. Ci dwaj piłkarze są kandydatami do pozostania w składzie. To poważni gracze i według mnie posiadają głowę na karku oraz mają szansę jeszcze urosnąć.

Nie zabrakło również kilku słów na temat transferu Paula Pogby.

Moja refleksja koncentrowała się tylko na jego aspektach zdrowotnych, bo jego jakość jako piłkarza nie podlega żadnej dyskusji. Jeżeli będzie zdrowy, zrobi różnicę. Nie ma jednak pewności, czy będzie w stanie rozegrać wszystkie mecze w trakcie sezonu. Jeżeli Juventus go sprowadzi, to wykona świetny ruch.

 

Źródło: juvenews.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi