Prasa

einhard | 8 czerwca 2020

Giuntoli: Milik zostanie sprzedany jeśli nie przedłuży umowy

Dyrektor sportowy Napoli wyraźnie zaznaczył, że ​​Arkadiusz Milik zostanie sprzedany, jeśli nie wyrazi zgody na podpisanie nowego kontraktu, a przy tym wskazał na alternatywy dla Polaka i ostrzegł, że ​​cena Kalidou Koulibaly’ego nie spadnie.

Cristiano Giuntoli rozmawiał ze Sky Sport Italia, potwierdzając, że Dries Mertens przedłuży umowę, a Jose Callejon nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Milik z kolei był wielokrotnie łączony z opuszczeniem klubu w to lato. Kontrakt Polaka wygasa już w czerwcu 2021 roku, a jego nazwisko pojawia się obok takich klubów, jak Juventus, Milan i Arsenal.

Chcemy renegocjować jego umowę, więc rozmawiamy z jego agentami. Celem jest rozwiązanie sytuacji w taki czy inny sposób. Jeśli nie chce zostać, znajdzie się na rynku transferowym. Piłkarze mogą tu pozostać tak długo, jak mają odpowiednią mentalność. Napoli pójdzie naprzód, z Milikiem lub bez niego.

Giuntoli już pracuje nad potencjalnymi następcami reprezentanta Polski i został zapytany o kandydatów, w tym Victora Osimhena, Lukę Jovica, Sardara Azmouna i Evertona Soaresa.

Wszyscy są bardzo utalentowani i rozchwytywani. Jeśli Milik odejdzie, przeszukamy rynek transferowy w celu znalezienia gracza na odpowiednim poziomie, młodego lub doświadczonego. Kiedy klub będzie rozmawiać z Milikiem ja będę już gotowy, ponieważ sumiennie odrabiałem pracę domową przez ostatnie dwa miesiące.

Milik nie jest jedynym zawodnikiem, który może odejść, ponieważ Koulibaly ponownie łączony jest z Manchesterem United, Liverpoolem, PSG i Evertonem. Ponadto w mediach pojawiły się doniesienia, że ​​jego cena może spaść ze 120 mln euro do około 90 mln.

Kalidou to świetny gracz, który wciąż ma z nami długą umowę. Gdybyśmy mieli go sprzedać, klub mógłby żądać dużej sumy. Taki gracz nie może stracić na wartości nawet podczas kryzysu, więc nie zmieniamy naszej wyceny.

Hirving Lozano ma problemy z formą i aklimatyzacją i jest już łączony z odejściem.

W tym sezonie pozostało jeszcze 10 spotkań, więc zobaczymy, co się stanie.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Sugerowanie, że Milik nie ma ,,odpowiedniej” mentalności, bo nie chce już grać w przeciętnym Napoli. Oni tam naprawdę są odrealnieni.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi