Transfery

tItOveN | 8 stycznia 2020

Goal Italia: Juventus może odkupić Riccardo Orsoliniego

Juventus zachował opcję odkupu skrzydłowego Bologny, Riccardo Orsoliniego możliwą do aktywowania w 2020 oraz 2021 roku. 

22-latek dołączył do Juve w 2017 r. za kwotę w wysokości 6 mln euro plus premie (zależne od spełnienia określonych warunków).

Włoch następnie został sprzedany do Bologny za 15 mln euro po bardzo udanym okresie spędzonym w tym zespole na wypożyczeniu, strzelając do tej pory łącznie 16 bramek. Choć niczego oficjalnie wówczas nie potwierdzono, w mediach krążyły pogłoski o tym, że Juventus zapewnił sobie możliwość sprowadzenia zdolnego skrzydłowego w przyszłości.

Teraz Romeo Agresti z Goal Italia donosi, że Bianconeri faktycznie dysponują możliwością sprowadzenia Orsoliniego z powrotem do Turynu, pod warunkiem, że klauzula zostanie aktywowana w ciągu dwóch lat. „Jak wiecie, Stara Dama lubi mieć kontrolę nad największymi włoskimi talentami” – napisał dziennikarz.

Juventus może pozyskać zawodnika Bologny za sumę 22,5 mln euro najbliższego lata bądź 30 mln euro w czerwcu 2021 r. – co może okazać się tańszą opcją niż bicie się o podpis na kontrakcie Federico Chiesy z Fiorentiny.

 

Źródło: Goal Italia / Juvefc.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
19
19
4 lat temu

To byłby dobry ruch. Chłopak wyróżnia się, trafił do kadry Włoch. Mimo że to inna pozycja to uważam że Orsolini ma równie duży potencjał co Barella.

anavrin_
4 lat temu

Gdyby Orsolini miał na nazwisko Chiesa, to pewnie byłby na niego hype jakich mało we Włoszech.

clyde_1987_
4 lat temu

Nie mam pewności czy Orsolini dorósł już do gry w Juventusie, ale jasnym jest, że z roku na rok gra coraz lepiej i dobrze, że ludzie związani z Juventusem nie są na ten fakt obojętni. Orsolini jest dziś czołową postacią w Bolonii, a ponadto zaliczył długo wyczekiwani debiut w reprezentacji Włoch, dla której zresztą zdołał strzelić bramkę w specyficznym spotkaniu eliminacyjnym z Armenią, które to Azzurri wygrali aż 9-1.

NoGood
4 lat temu

Ja myślę, że jeszcze trochę za bardzo „bezgłowy” jest. Za rok jak coś.

.kamill10.
4 lat temu

Wymiana za Berne

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi