Konferencja prasowa

einhard | 15 grudnia 2019

Gotti: Szczęście nie wystarczy

Luca Gotti ostrzega, że ​​ekipa z Udine nie może skupiać się na obronie, która nie może zapewnić im pozytywnego wyniku w meczu z Juve.

Wszyscy znamy siłę Juventusu, wiemy jak trudny to będzie mecz i znamy liczby, które odnotowali w ostatnich latach – powiedział trener Udinese podczas konferencji prasowej.

Aby uzyskać coś pozytywnego ze spotkania w Turynie, potrzebujemy mieszanki kilku elementów. Nie wystarczy mieć nadzieję, że szczęście dopisze, musimy aktywnie mu w tym pomóc. Musimy skupić się na tym, co sami możemy zrobić.

We Włoszech debatuje się, czy Maurizio Sarri może wystawić Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain i Paulo Dybala na boisku w tym samym czasie, ale Gotti twierdzi, że nic się nie zmieni, jeśli to trio zagra razem.

Paradoksem jest to, że z punktu widzenia naszej defensywy niewiele to zmieni. Ludzie myślą, że to wiele zmienia, ale tak nie jest. Zmienia jedynie pewne niuanse, gdy budujemy grę od tyłu.

Udinese wywiozło remis z meczu z Napoli w zeszły weekend i 52-latek liczy na powtórzenie dobrego występu swoich podopiecznych.

Te spotkanie będzie podobne i przygotowujemy się w ten sam sposób, ponieważ stawiając czoła zespołowi doskonałej jakości, spędzasz dużo grając na własnej połowie.

Przez to powstają przestrzenie za ich obroną. Nawet w środku pola Juve nie jest zbyt dobre w zamykaniu wolnych przestrzeni.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi