Gracze Juve

einhard | 10 listopada 2020

Grassani: Duża szansa powodzenia apelacji

Prawnik Napoli jest przekonany, że walkower za mecz z Juventusem zostanie cofnięty.

Klub złożył odwołanie, ale werdykt, który miał zapaść wczoraj zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

To była niezwykle długa debata, bardzo burzliwa, nie pamiętam żadnej innej, która tyle by trwała – powiedział Mattia Grassani w wywiadzie dla Radio Kiss Kiss.

Debata była pozytywna, zostawiliśmy serce i duszę, aby wyjaśnić, że mecze muszą być rozgrywane na boisku. Żadna inna gra nie zakończyła się walkowerem i odjęciem punktów. Wiele innych klubów miało podobne sytuacje, ale rola ASL była kluczowa w tym przypadku.

To była bardzo wymagająca debata, było wiele kwestii do poruszenia. Wyrok przede wszystkim zdecyduje o wiarygodności systemu sportowego.

Przy gwałtownym wzroście liczby pozytywnych przypadków, karanie za nie dotarcie do Turynu, które uniemożliwił ASL w Neapolu, byłoby obrazą dla wszystkich fanów i próbą podważenia wiarygodności tego sportu.

Podczas debaty przemówienie wygłosił także Aurelio De Laurentiis.

Poruszał wartości i kwestie, takie jak sprawiedliwość w sporcie – ujawnił Grassani.

Napoli to nic innego jak ofiara zbrodni, a nie jej autor. Piłka nożna nie może być ponad społeczeństwem. Prezydent De Laurentiis trafił prosto w sedno, omawiał ważne kwestie, takie jak prawo do zdrowia publicznego. Naszym zdaniem apelacja ma duże szanse powodzenia.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Serio, w oryginale użyto sformułowania „autor zbrodni”?:D

anavrin_
3 lat temu
Reply to  einhard

To nie był przytyk w Waszą stronę, byśmy mieli jasność. Po prostu nigdy nie spotkałem się z takim określeniem. „Autor zbrodni”, to brzmi tak „twórczo”:D

Harun
Harun
3 lat temu

Napoli strasznie się sfrajerzyło tym walkowerem, bo przy obecnej dyspozycji i na tym etapie przebudowy Juventusu spokojnie mogliby myśleć nawet o zwycięstwie w tym meczu. No nic, Napoli będzie próbowało się odwoływać, a zatem ta smutna telenowela jeszcze potrwa.

Last edited 3 lat temu by Harun
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi