Inne

maciejovsky | 30 listopada 2022

Gravina: Nie podoba mi się pomysł nakładania sankcji bez procesu

Gabriele Gravina, prezes FIGC, przedstawił aktualne informacje na temat dochodzenia w sprawie domniemanych nadużyć finansowych Juventusu.

Prezes włoskiej federacji przemawiał na konferencji Calcio&Welfare w Neapolu.

Nie podoba mi się pomysł nakładania sankcji na niektóre kluby, w tym konkretnie Juventus, zanim odbędzie się proces. Są śledztwa, są przejęcia aktów, włoska prokuratura jest w pogotowiu, rezultaty pozostawiamy sądownictwu powszechnemu.

Jest jednak powiązanie między dwoma gałęziami wymiaru sprawiedliwości, czekamy na to, co wyniknie z procesu, a następnie dokonamy refleksji nad systemem, ale teraz nie obwiniajmy i nie sankcjonujmy podmiotów przed zakończeniem śledztwa.

Czy jakiekolwiek domniemane nieprawidłowości finansowe mogą mieć konsekwencje sportowe dla Juventusu? To vox vostra, a nie vox populi. Zlinczować kogoś to nie problem, ale zachowajmy spokój, bo obawiam się, że ta sprawa może dotyczyć także innych tematów.

Niektóre nieuzasadnione uwagi i ataki podchodzą od tych, którzy sami powinni spojrzeć na swoje podwórku i myślę, że są one raczej nie na miejscu.

Jesteśmy w ścisłym kontakcie z UEFA, organem międzynarodowym, czekamy na proces, a następnie wyciągniemy wnioski.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
1 rok temu

Niektóre nieuzasadnione uwagi i ataki podchodzą od tych, którzy sami powinni spojrzeć na swoje podwórku i myślę, że są one raczej nie na miejscu.

Fajny pstryczek do grubasa z la ligi

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Jest progress w stosunku do tego, co odbyło się dobrych kilka lat temu 😛

anavrin_
1 rok temu

Nie spodziewalem sie takiej opinii.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi