Inne

einhard | 9 października 2020

Gravina oczekuje przestrzegania protokołu

Obecnie 26 graczy Serie A ma pozytywny wynik na COVID-19 i z tego powodu prezes FIGC wezwał wszystkich do rygorystycznego stosowania protokołu.

Genoa stanowi epicentrum z 17 przypadkami, w tym pięcioma wśród członków personelu, podczas gdy liczba pozytywnych przypadków w Interze wzrosła do czterech. Tymczasem trwają kontrowersje wokół meczu Napoli z Juventusem, który nie odbył się w zeszły weekend, ponieważ Neapolitańczycy nie przyjechali do Turynu. Werdykt miał zostać ogłoszony wczoraj, ale Sky Sport Italia informuje, że decyzja została przełożona na przyszły tydzień.

W ciągu ostatnich kilku dni seria komentarzy spowodowała dalsze zamieszanie i podsyciła bezcelowe napięcie – napisał Gabriele Gravina w oświadczeniu.

Prosimy wszystkich o rygorystyczne przestrzeganie protokołu, ponieważ stanowi on jedyny niezawodny instrument, jaki mamy, aby zagwarantować, że zawody sportowe będą kontynuowane tak, jak się zaczęły.

FIGC podzieliło się jasnym podejściem z ministrem zdrowia, Roberto Speranzą i ministrem sportu, Vincenzo Spadaforą i tylko dzięki tej relacji wzajemnego zaufania i współpracy możemy stawić czoła wszystkim trudnościom związanym z tą straszną pandemią.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w związku z wzrostem liczby przypadków kwestia ponownego otwarcia stadionów dla kibiców nie może być obecnie priorytetem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi