Prasa

einhard | 10 maja 2021

Gravina: Zasady są jasne

Prezydent FIGC ma nadzieję mediować między Juventusem a UEFA w sprawie Superligi.

Gabriele Gravina rozmawiał z Radio Anch’io Sport oraz RAI, mówiąc o swojej propozycji obniżenia kosztów w piłce nożnej.

Dziś świat piłki nożnej osiągnął próg zadłużenia wynoszący 5 mld euro. Musimy zacząć kontrolować koszty – powiedział Gravina.

Pozwolę sobie zakomunikować, że na sezon 2021/22 wydamy zalecenie, które będzie zawarte w regulaminach poszczególnych lig, aby nie przekraczać progu kosztowego sezonu 2020/21, a następnie przedstawimy propozycję obniżenia kosztów od 10% do 20% rocznie w kolejnych sezonach.

Gravina został zapytany o możliwość wykluczenia Juventusu z Serie A.

Ci, którzy nie szanują zasad, do których muszą się stosować. Są to proste zasady, potwierdzone w Karcie Olimpijskiej, a następnie implementowane w statutach federacji krajowych i międzynarodowych.

To jasne zasady, na których opiera się wyłączność zarządzania sportem. Mam nadzieję, że spór ten zostanie jak najszybciej rozwiązany.

Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni przeciąganiem liny między UEFA a tymi trzema klubami. Mam nadzieję, że będę mógł pośredniczyć w rozmowach między Juventusem a UEFA.

To nie jest dobre dla międzynarodowego futbolu, włoskiej piłki nożnej, ani Juventusu. Powiedzieliśmy już, że związek piłkarski przestrzega zasad.

Zasady przewidują nieuczestniczenie w naszych rozgrywkach, jeśli zasady ustanowione przez federację i UEFA nie są akceptowane.

W nieco innym tłumaczeniu powyższego wywiadu Gabriele Gravina miał jednak stwierdzić, że „jeśli Juventus nadal będzie zaangażowany w Super Ligę na początku przyszłego sezonu, nie będzie mógł występować w Serie A. To byłoby niefortunne, ale zasady to zasady ”.

Źródło: football-italia.net / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

„(…) na sezon 2021/22 wydamy zalecenie, które będzie zawarte w regulaminach poszczególnych lig, aby nie przekraczać progu kosztowego sezonu 2020/21, a następnie postawimy hipotezę o obniżeniu kosztów od 10% do 20% rocznie w kolejnych sezonach.” Czy ten pan ma świadomość, że gospodarka jest w recesji i dopiero następuje odbicie, przy czym ono nie następuje póki co w futbolu (z wiadomych przyczyn, między innymi braku kibiców na stadionach i ograniczeniach w podróży)? Coś takiego, owszem, świetnie było wprowadzić parę lat temu (w erze transferu Neymara) albo można wprowadzić za trzy-cztery sezony. Ale teraz? Przecież to głupota, która pogłębi dotychczasowe podziały i… Czytaj więcej »

pogon
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Czego ty oczekujesz od gościa, co całe życie spędził na stołku ,,dyrektora” w związkach sportowych? Że będzie znał prawa rynku?

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Decyzja jest absurdalna wobec np takiej Atalanty, która jeśli nie zdecyduje się na podwyższkę pensji dla swoich zawodników, to ryzykuje, że większość z nich rozejdzie się po BPL, PSG i LaLiga.

Ogólnie jeśli Włosi samodzielnie wprowadzą taki zapis, a reszta Europy nie, to będzie to gwoździem do trumny włoskiego futbolu w europie.

pogon
2 lat temu

To ja mam kontrpropozycję – Juventus może mediować między FIGC, a przedstawicielem lig z Serie C i D odnośnie banu na Puchar Włoch.

Gryfel
Admin
2 lat temu

.

58ys62.jpg
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi