Prasa

einhard | 20 kwietnia 2021

Gravina zaskoczony momentem ogłoszenia Superligi

Gabriele Gravina twierdzi, że był zaskoczony raczej wyborem momentu niż samym ogłoszeniem powstania Superligi.

Myślę, że ostatnie dwa lata to ciągła sytuacja kryzysowa, więc będziemy stawić czoła tej chwili ze zwykłymi kompetencjami – powiedział prezydent FIGC w rozmowie ze Sky Sport Italia.

To był grom z jasnego nieba. Tu i ówdzie było kilka znaków ostrzegawczych, ale metoda i czas ogłoszenia naprawdę były nieoczekiwanie gwałtowne.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy budują niezniszczalny mur, ponieważ jeśli o mnie chodzi, liczą się ludzie, którzy kochają wartości piłki.

Oświadczenie 12 klubów Superligi kilkakrotnie wskazuje na pandemię jako powód konieczności podjęcia zdecydowanych kroków, ale Gravina nie jest co do tego przekonany.

Rozumiem, że przechodzą przez trudne czasy, podobnie jak wszystkie włoskie kluby. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przyspieszyć bardzo potrzebne reformy, a przede wszystkim kontrolować koszty, ponieważ jest nie do pomyślenia, aby ta Superliga została zaproponowana jako innowacyjny projekt.

Nie ma co mówić, że zwiększenie przychodów rozwiąże problem spowodowany przede wszystkim kosztami, które wymknęły się spod kontroli.

Naszą rolą jest obrona wartości sportu. Musimy szanować korzenie rywalizacji sportowej na naszym terytorium, w tym poświęcenie lig amatorskich.

Piłka nożna należy do ludzi, do kibiców. Dzisiejsza odpowiedź dowodzi, że potrafimy być ważnym punktem odniesienia dla europejskiej piłki nożnej.

Gravina tym samym odniósł się do faktu, że został dzisiaj wybrany do Komitetu Wykonawczego UEFA.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi