Meczowe

einhard | 9 października 2020

Gubernator Kampanii krytykuje Agnellego

Vincenzo De Luca potępił postępowanie prezydenta Juventusu, Andrei Agnellego, odnosząc się do obecnie najbardziej kontrowersyjnej sprawy we Włoszech, czyli nierozegranego meczu Juventus-Napoli.

Agnelli podkreślił, że jego drużyna w pełni przestrzegała protokołu, a Gubernator Regionu Kampanii, w którym leży Neapol skomentował tę wypowiedź w wideo opublikowanym na Facebooku.

Gracze, z punktu widzenia ochrony zdrowia, podlegają tym samym zasadom, co wszyscy obywatele Włoch – powiedział De Luca.

Napoli nie zagrało meczu, ponieważ zostało poddane kwarantannie nałożonej przez ASL.

Zadeklarowali, że stosują się do protokołu, więc wyjdą na murawę. Juventus, tymi słowami prezydenta Andrei Agnellego, złożył bolesne i żenujące oświadczenie. 

Prezydent Juventusu to człowiek, który jest pasjonatem nie tylko piłki nożnej, ale także filozofii. I dlatego przypominam mu, co powiedział Schopenhauer: „Chwałę trzeba zdobyć, honor łatwo stracić”.

Gdybym ja zachował się w ten sposób, czułbym, że straciłem sportowy honor. Mówimy o sporcie, wartościach sportowych, sportowej lojalności, idei uczciwej rywalizacji i o szacunku dla naszych przeciwników. Ale jak możemy zredukować się do takiej małostkowości i udawania, że ​​wygrywamy mecz, kiedy nasi przeciwnicy nie mają nic do powiedzenia i nie mogą nic zrobić, ponieważ są poddawani kwarantannie przez ASL? Przecież nie zrezygnowali z gry z własnej woli.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Agnelli to prawdziwy ignorant. Powinien zakazać piłkarzom wychodzenia na mecz i złamać zasady. A potem jeszcze przeprosić.

Rany, za co, pytam się za co na świecie istnieją tacy hipokryci, ameby umysłowe i do tego – biorąc pod uwagę jak ważne funkcje mogą zajmować – dyletanci.

Janson
1 rok temu

Proponuję zakonczyc juz ten sezon, przyznac mistrzostwo interowi i na wakacje.

la mia juve
1 rok temu

Im dłużej będzie to trwało, tym więcej „mądrych głów” będzie wypowiadać się w tym temacie.

OldLady
1 rok temu

O proszę jaki się filozof znalazł. Kretyn.

Przejdź do paska narzędzi