Prasa

NR.17 | 3 kwietnia 2020

Gwiazdy proszone o pokrycie płac Serie C

Pojawiają się głosy na temat solidarnościowego funduszu, który miałby powstać wskutek obcięcia płac piłkarzy Serie A oraz Serie B, na rzecz pomocy klubom z Serie C.

Nawoływania do piłkarzy o to, by zgodzili się na obniżki płac, celem zatrzymania w klubie pracowników sztabu, narastają z każdym dniem.

Jednak, Lega Pro wskazuje, że tylko niewielki odsetek ich zawodników jest na tyle bogatych, aby sobie na to pozwolić. Z tą myślą, zaproponowali 10% obniżki z ich pensji najwyższych, które miałyby zasilić fundusz solidarnościowy, który miałby obronić graczy Serie C.

Pojawiają się realny obawy, że kryzys koronawirusowy mógłby doprowadzić do bankructwa kilku klubów z dolnych szczebli.

Nie wszyscy zawodnicy zarabiają ogromne kwoty, więc dotyczyłoby to tylko tych, którzy zarabiają ponad 300 000€ na sezon.

Tuttomercatoweb podaje jednak, że Związek Piłkarski nie jest pozytywnie nastawiony do tego pomysłu, mając nadzieję, że uda się ograniczyć pensje całościowo.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Jeśli chodzi o obniżki poborów piłkarzy, to zdecydowanie brakuje systemowego rozwiązania, tak w obrębie poszczególnych lig, jak i całej europejskiej piłki. Jedni obcinają pensje zupełnie (Juventus), bo klub dogadał się z piłkarzami, inni obcinają pensje znacznie (Barcelona, 70%, której piłkarze dodatkowo pokryją część wynagrodzeń innych pracowników klubu), a jeszcze inni dogadać w ogóle się nie mogą (najbarwniejszy przykład to chyba rodzima liga). A pośród tego są jeszcze takie kwiatki jak Tottenham, gdzie Levy obniżył wszystkim pensje o 20% – wszystkim, z wyjątkiem piłkarzy. Sądzę, że federacje wraz z UEFĄ powinny dążyć od jakiegoś czasu do wprowadzenia jednolitych regulacji ograniczających pensje… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi