Prasa

einhard | 17 kwietnia 2019

Hag: Jesteśmy mocni

Erik ten Hag komplementuje swoich zawodników, którym po wyeliminowaniu Real Madryt udało się odprawić z kwitkiem także Juventus.

Myślę, że była to niesamowita noc dla Ajaxu, graczy i całej holenderskiej piłki nożnej – powiedział trener na swojej konferencji prasowej.

Znów znokautowaliśmy jednego z faworytów. Dzięki naszej filozofii możemy wyjść poza nasze ograniczenia i zrobiliśmy to ponownie z kolejnym rywalem.

Widzieliście, że Juve trochę się nas bało, podobnie jak Real Madryt. Bardzo trudno jest grać przeciwko naszemu stylowi gry, ponieważ mamy bardzo utalentowanych zawodników i ciężko jest na nas naciskać. Graliśmy dobrze w pierwszym meczu, więc wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie powtórzyć to również w drugim spotkaniu.

W przerwie meczu rozmawialiśmy o pressingu na Emre Cana. Skrzydłowi musieli posuwać się naprzód, trzymając Lasse Schone i Frenkiego de Jonga bliżej siebie.

Dzięki temu przestrzenie się otworzyły i mogliśmy zaatakować. Juventus musiał zacząć się bronić. Strzeliliśmy na 2:1 i mieliśmy dużo więcej okazji do zdobycia bramki.

Tempo, które Ajax jest w stanie utrzymać, grając z wyżej notowanymi zespołami, jest godne uwagi, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak rotacji w drużynie.

Zawsze mamy plan i ciągle ciężko pracujemy na treningach. Odpowiednie przygotowanie jest bardzo ważne tak samo, jak współpraca z personelem medycznym i oczywiście jakość posiadanych graczy.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi