Liga Mistrzów

einhard | 9 kwietnia 2019

Hag: Juve poczuje brak Chielliniego

Trener Ajaxu uważa, że ​​Juventus odczuje w środę nieobecność Giorgio Chielliniego w spotkaniu z jego podopiecznymi.

Skupiamy się wyłącznie na Juve – powiedział Erik ten Hag na konferencji prasowej.

Musimy zagrać z odpowiednią jakością i zrobić wszystko, co w naszej mocy. Jesteśmy na szczycie naszej ligi i chcemy zdobyć tytuł, ale jutrzejszy mecz jest to zupełnie inna bajka.

To nie będzie takie samo spotkanie, jak to przeciwko Realowi Madryt, ale chcemy utrzymać i narzucić nasz styl gry. Cieszymy się, że Cristiano Ronaldo zagra, ponieważ zawsze chcemy stawiać czoła najlepszym graczom. Nieobecność Chielliniego będzie odczuwalna, ponieważ jest ważnym piłkarzem dla Bianconerich. Allegri ma jednak kilku graczy, którzy mogą go z powodzeniem zastąpić.

Juve to doświadczony zespół, który może wdrażać różne strategie w miarę rozwoju spotkania. Są dla nas kolejną przeszkodą do pokonania. Musimy być dobrzy w czytaniu gry ze sporym wyprzedzeniem.

Mamy pomoc, która wie, jak grać w piłkę, co będzie kluczowe dla tego spotkania. Nasz środek pola wie jak utrzymać piłkę, a kiedy jej nie mamy, mogą pomóc nam jak najszybciej ją odzyskać. Jeśli wszyscy gracze z pola zagrają dobrze, to możemy uzyskać satysfakcjonujący wynik. Jesteśmy bardzo mocni taktycznie. Możemy używać tych samych graczy na różnych pozycjach i przypisywać im różne role.

Ajax po raz pierwszy dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów od czasu 2003 roku, kiedy to przegrał 3:2 z Milanem.

Kilka lat temu Ajax znalazł sposób na powrót do bycia topowym zespołem. Mamy mniejszy budżet niż inni, a liga holenderska nie jest najmocniejsza, więc dotarcie do poziomu innych drużyn z topu jest trudne. Dajemy jednak radę.

Naszą filozofią było umieszczenie doświadczonych graczy obok młodszych, aby znaleźć równowagę, także na poziomie europejskim.

De Jong i De Ligt to dwóch niezwykłych zawodników, ale myślę, że wszyscy moi chłopcy są w stanie grać na wysokim poziomie. Postaramy się zatrzymać wszystkich piłkarzy, ponieważ w przyszłym sezonie chcemy mieć coś do powiedzenia w Europie.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi