Prasa

maciejovsky | 29 września 2018

Hamsik: To była moja najpiękniejsza noc

Marek Hamsik przyznał, że w zeszłym sezonie Napoli poczuło się niezwyciężone i było pewne tytułu po zwycięstwie z Juventusem w Turynie, jednak ostatecznie to Stara Dama znów sięgnęła po Scudetto.

22 kwietnia Napoli po golu Koulibaly’ego wygrało z Juve 1:0, a kibice witali swoich ulubieńców na lotnisku w euforii i z przekonaniem, że tytuł jest już ich.

Koulibaly wystrzelił w niebo i strzelił na 1:0. To była najcudowniejsza noc, odkąd przybyłem do Neapolu. Z perspektywy czasu jednak to była dla nas ogromna lekcja, z której możemy wiele wynieść na przyszłość. Tak, pokonaliśmy Juventus, ale nie wygraliśmy niczego. Euforia zastąpiła koncentrację na ostatnie kolejki i dlatego nie zdobyliśmy tytułu. Tamtej nocy byliśmy przekonani, że Scudetto w końcu będzie nasze, że Napoli po 30 latach odzyska mistrzostwo.

W samolocie wiedzieliśmy, że kibice przywit2ają nas hucznie i czuliśmy się niezwyciężeni. Byli nawet tacy, którzy już myśleli o przyszłym sezonie. Maurizio Sarri próbował sprowadzić nas na ziemię, wciąż powtarzał, że jeszcze niczego nie wygraliśmy, ale nikt z nas tak naprawdę go nie posłuchał. To był fatalny moment, który sprawił, że straciliśmy szansę na Scudetto. Po porażce z Fiorentiną zdaliśmy sobie z tego sprawę.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi