Trener

einhard | 9 czerwca 2019

Higuain kluczem do Sarriego

Według doniesień Juventus zaoferuje Chelsea zniżkę związaną z wypożyczeniem Gonzalo Higuaina, co pomogłoby przyspieszyć transfer Maurizio Sarriego.

Ogłoszenie uwolnienia Sarriego od kontraktu, wiążącego go z Chelsea spodziewane jest w poniedziałek rano. Media podają również, że trener podpisze z Juve trzyletnią umowę z pensją 6 mln euro za sezon w ciągu następnych 48 godzin.

Według La Gazzetta dello Sport w ostatnich dniach odbywały się spotkania przedstawicieli Romana Abramowicza i Sarriego, którzy szukali porozumienia w sprawie rozstania obu stron.

Chociaż Juventus ma nie płacić żadnej konkretnej rekompensaty (mówiło się o 5-6 mln euro), kwota ta może zostać przekierowana na rynek transferowy. Bianconeri mają podobno zaoferować The Blues zniżkę w wysokości 9 milionów euro od opłaty, którą Chelsea ciągle musi wypłacić Juventusowi za sześciomiesięczny okres wypożyczenia Higuaina.

Mówi się, że Chelsea mimo wspomnianej ulgi i tak nie ma zamiaru płacić 36 mln euro, za wykup Argentyńczyka, ani nie przedłuży wypożyczenia napastnika.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi