Coppa Italia

einhard | 6 maja 2021

Hipokryzja? Coppa Italia tylko dla drużyn Serie A i Serie B!

Od przyszłego sezonu zmienić się ma format Coppa Italia, w którym udział brać będzie tylko 40 klubów, wszystkie z Serie A i Serie B.

Zgodnie z najnowszymi informacjami medialnymi Włoski Związek Piłki Nożnej ogłosi niebawem nałożenie kary na Juventus za udział w Superlidze. Problem w tym, że projekt był mocno krytykowany za swoją „elitarność” oraz „odbieranie marzeń mniejszym klubom”, a teraz podobna zasada wprowadzona ma zostać do Pucharu Włoch.

Do tej pory turniej był otwarty dla drużyn z Serie C, a nawet z Serie D, jednak na spotkaniu w Lega, które odbyło się wczoraj po południu, zdecydowano się podobno na wprowadzenie zmian, które mają sprawić, że mecze będą „zdecydowanie ciekawsze” dla nadawców telewizyjnych, widzów i kibiców.

Według Calcio e Finanza od 15 sierpnia możliwość udziału w Coppa Italia całkowicie utracą kluby z Serie C oraz Serie D, a turniej rozgrywany będzie jedynie pomiędzy dwudziestoma klubami Serie A i dwudziestoma z Serie B.

Powyższa decyzja rozwścieczyła wielu, a w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się porównania do Superligi oraz zarzuty dotyczące „niesprawiedliwości i hipokryzji”.

Prezydent Lega Pro/Serie C, Francesco Ghirelli, wydał oświadczenie potwierdzające, że na poniedziałek zwołał posiedzenie nadzwyczajne, co sprawia, że powyższe plotki zdają się coraz bardziej realnym działaniem.

Decyzja Serie A o wykluczeniu drużyn Lega Pro z Coppa Italia nie tylko narusza obecnie funkcjonujące przepisy prawne, ale jest także przejawem elitarnej koncepcji piłki nożnej, która nie jest w stanie przedstawić wizji obejmującej cały system – stwierdził Ghirelli.

Na poniedziałek zwołaliśmy nadzwyczajne posiedzenie rady Lega Pro, która podejmie wszelkie inicjatywy w celu wyrażenia protestu dotyczącego tego działania oraz ochrony praw swoich drużyn, a także kultury piłki nożnej, która powinna szanować najbardziej autentyczne wartości sportowe.

Innowacja jest pozytywna, ale tylko wtedy, gdy chroni spójność systemu piłkarskiego.

Źródło: calcioefinanza.it / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

To nie hipokryzja to pieprzone Himalaje hipokryzji. Ciekawe co na to Uefa !? Fifa!? Gdzie ten Rusek co nas tak atakował?

Gryfel
Admin
2 lat temu

Dodajmy, że Crypto.com został oficjalnym sponsorem Coppa Italia.
Bardziej sprzedać się nie dało.

kubak
2 lat temu

Czekam na zdecydowane potępienie ze strony UEFA i zabronienie klubom z Serie A udziału w rozgrywkach europejskich, a piłkarzom tych klubów wystąpienia w najbliższym Euro.

anavrin_
2 lat temu

Zmiana jest bez sensu, bo nieważne kto gra w CI, to i tak, jeśli ktoś to ogląda – a na oglądalność powołują się ci, którzy postulują zmiany – to i tak od ćwierćfinału. Do tej fazy i tak nie docierają kluby z Serie C (i niżej), a nawet z Serie B.

Zresztą, podobnie jest z LM. Obecnie jest co oglądać od play-offów, więc nie bardzo ma znaczenie, czy „małe kluby” w niej grają czy nie, z perspektywy komercjalizacji produktu (bo kluby te i tak odpadają w fazie grupowej).

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Z tego co zrozumiałem ma zniknąć aktualny system, gdzie kluby z top 4 są włączone w rozgrywki dopiero od 1/8, a będą zmuszone grać z ogórami od początku. Działacze ligi chcą po prostu zarobić więcej hajsu pokazując Juve w większej ilości meczów. Bo nikt nie będzie oglądał Pisa-Cremonese, ale Juventus-Pisa obejrzy z obowiazku kilka milionów fanów Juve. Pytanie co na to działacze topowych klubów, którzy już teraz narzekają na zbyt dużą ilość gier z zespołami z dołu tabeli i domagają skrócenia Serie A do 18, a najlepiej 16 drużyn. Jakąś zaletą ma być atut własnego boiska, by Juve nie musiało… Czytaj więcej »

anavrin_
2 lat temu
Reply to  Gryfel

Dzięki za uzupełnienie.

No, takie rozwiązanie jeszcze bardziej zamknie mniejszym klubom drogę do awansu do dalszych faz rozgrywek, ponieważ szybciej zostaną wyeliminowane przez czołowe kluby.

luque10
2 lat temu

W takim Pucharze, jak w żadnym innym może spełnić marzenie klubik, dla którego piłkarze z którymi grają to idole. Tymczasem obrońcy footballu, piękna, gdzie Dawid może pokonać Goliata, gdzie każdy ma prawo do walki o Puchar, zamykają drzwi z hukiem.
Hipokryzja poziom ekspert!!! 🤥🤥🤥🤥

Last edited 2 lat temu by luque10
Pepe_Mar
Editor
2 lat temu

Tak jak myślałem. Zarówno Uefa jak i władze ligi stanowczo potępiają Superligę, bo nie sami nie wyszli z pomysłami na zabicie futbolu i zgarnięcie hajsu wcześniej. Zwykła zazdrosć.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi