Inne

maciejovsky | 9 września 2019

Ile europejskie kluby wydały na swoich zawodników?

Juventus zajął piąte miejsce w rankingu wydatków na obecną kadrę zawodniczą, a liderem w całym zestawieniu okazał się Manchester City.

Według CIES Football Observatory Bianconeri wydali łącznie 719 mln euro na całą swoją kadrę, co dało Starej Damie piąte miejsce biorąc pod uwagę TOP5 europejskich lig.

Juventus wyprzedził m.in. Barcelonę (697 mln euro), ale uplasował się za Manchesterem United (751 mln euro), Realem Madryt (902 mln euro), PSG (913 mln euro) i Manchesterem City, który jako pierwszy w historii przekroczył kwotę 1 mld euro (1,014).

Jeśli chodzi o inne włoskie kluby, to znajdują się daleko w tyle za czołówką. Na 13. miejscu znalazł się Milan (408 mln euro), a bezpośrednio za nim Inter (364 mln euro).

W dalszej kolejności w zestawieniu znalazło się Napoli (325 mln euro), Roma (254 mln euro), Sampdoria (150 mln euro), Lazio (148 mln euro). Co ciekawe, w tabeli sąsiadują ze sobą Fiorentina (103 mln euro) i… …Cagliari (102 mln euro). Na uwagę zasługuje fakt, że Atalanta, która zajęła trzecie miejsce w Serie A w zeszłym sezonie, na swoją kadrę wydała zaledwie 93 mln euro.

W badaniu wzięto również pod uwagę średnie wydawane przez kluby w poszczególnych ligach. I tym samym wyszło, że zespoły Premier League kosztują średnio 345 mln euro i jest to przepaść w porównaniu do Serie A i La Ligi (167 mln euro), a także w dalszej kolejności wobec Bundesligi (124 mln euro) i Ligue 1 (118 mln euro).

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Trzeba pamiętać, że Ronaldo i de Ligt bardzo nam zawyżyli tę kwotę. Z drugiej strony, będziemy moim zdaniem obserwować większe wydatki i to nie dlatego, że piłkarze kosztują coraz więcej, a dlatego, że kadrę zbudowaną przez Marottę trzeba już przebudować (co na razie idzie trochę kiepsko), a wiadomo, że Paratici raczej operuje większymi kwotami niż Beppe.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi