Prasa

einhard | 20 kwietnia 2021

Infantino: Albo są z nami albo przeciwko nam

Gianni Infantino zdecydowanie nie pochwala stworzenia Superligi.

Jako FIFA możemy tylko stanowczo potępić utworzenie Superligi, która jest zamkniętym rezerwatem, który jest ucieczką od obecnych instytucji. Nie ma żadnych wątpliwości co do dezaprobaty FIFA. UEFA ma nasze pełne poparcie – powiedział Prezydent FIFA na Kongresie UEFA.

Nie można wyrzucać tak wielu rzeczy dla krótkoterminowych korzyści finansowych. Ludzie muszą bardzo uważnie to przemyśleć. Muszą pomyśleć o swoich akcjonariuszach i kibicach, którzy przyczynili się do stworzenia tego, czym jest dziś europejska piłka nożna.

Moim i naszym zadaniem jest ochrona europejskiego modelu sportowego, rozgrywek klubowych, reprezentacji narodowych. Jeśli zdecydują się pójść własną drogą, muszą żyć ze swoim wyborem. Albo są z nami albo przeciwko nam. Albo są wewnątrz struktur albo poza nimi. Nie mogą być w połowie tu i tu.

Moim zadaniem, naszym zadaniem jest ocalenie klubowej piłki nożnej, międzynarodowej piłki nożnej.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
1 rok temu

Jedyne zadanie, jakie ty i twoi koledzy sobie wyznaczyliście, to monopol i pełnia władzy, która zaczęła być nieopłacalna dla podmiotów decydujących o sile europejskiej piłki.

grzwys
1 rok temu

Ale beton.

Niemniej cieszę się. Teraz wszyscy zobaczą na własne oczy (w tym ja), jaka to była klika. Można być przeciwko Superligi, ale to co odwala UEFA+FIFA+Powiązane osoby, to przechodzi ludzkie pojęcie. Tytułowe zdanie tego newska wspaniale to przedstawia.

Jak nie byłem zwolennikiem SuperLigi, tak im teraz kibicuje z całego serca.

anavrin_
1 rok temu

Kolejny bojownik o piękno futbolu na liście hipokrytów odhaczony.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi