Prasa

einhard | 8 maja 2021

Infantino: Kluby muszą ponieść konsekwencje

Podczas gdy UEFA może wykluczyć Juventus, Real Madryt i Barcelonę z Ligi Mistrzów, prezes FIFA, Gianni Infantino, wzywa do dialogu, chociaż jednocześnie przyznaje, że kluby muszą ponieść jakieś konsekwencje.

UEFA ogłosiła w piątek, że osiągnęła porozumienie z dziewięcioma z 12 uciekinierów – Arsenalem, Chelsea, Atletico Madryt, Milanem, Interem, Liverpoolem, Manchesterem City, Manchesterem United i Tottenhamem Hotspur.

Wyjaśniłem bardzo jasno, jakie jest moje stanowisko i stanowisko FIFA w tej sprawie – powiedział Infantino hiszpańskiej gazecie Diario AS.

Wspieramy UEFA w walce z Superligą. Jesteśmy przeciwni temu projektowi i zawsze będziemy przeciwko każdym rozgrywkom, które nie będą częścią międzynarodowych struktur piłki nożnej i które zagrażać będą jedności i solidarności, które zawsze powinny istnieć w piramidzie piłkarskiej, łączącej poziom amatorski z topowymi gwiazdami.

Mówiąc to, mam również obowiązek wezwać wszystkie strony do podjęcia głębokiego i miejmy nadzieję konstruktywnego dialogu w poszukiwaniu pozytywnych rozwiązań. Naszym obowiązkiem jako organu zarządzającego światowym futbolem jest otwarcie drzwi dla wszystkich.

Pozwólcie, że wyrażę się bardzo jasno. FIFA i ja osobiście, wspieramy UEFA i jej prezydenta przeciwko Super Lidze. Myślę, że musimy dokładnie przemyśleć kolejne kroki, ponieważ jest to złożona sprawa i znacznie wykracza poza pojedyncze rozgrywki – dotyczy całego globalnego ekosystemu piłkarskiego.

Jeśli chodzi o sankcje, istnieją niezależne i kompetentne organy, które powinny przeanalizować, co można i co należy zrobić w tym zakresie, dlatego nie do mnie należy wypowiadanie się na ten temat. Oczywiście nie wykluczam, że sankcje zostaną wdrożone na poziomie krajowym, europejskim lub światowym.

Powiedziałem to raz i powtórzę to jeszcze raz bardzo wyraźnie. Albo kluby chcą być częścią struktur piłkarskich, albo będą musiały ponieść konsekwencje. To oczywiste i jestem pewien, że o tym wiedzą.

Infantino został zapytany, czy pomysł wykluczenia Juve, Realu Madryt i Barcelony nie przyniósłby przypadkiem skutków odwrotnych do zamierzonych przez UEFA, ponieważ w rezultacie Liga Mistrzów straciłaby na wartości i oglądalności.

Wszyscy w piłce nożnej wiedzą, jak ważne dla tego sportu są te wielkie kluby, które mają tak wiele milionów kibiców w swoich krajach i na całym świecie, ale musimy też zadbać o mniejsze kluby, ligi i federacje, które nie są na szczycie piramidy. Musimy upewnić się, że w piłka nożna jest uprawiana i promowana na całym świecie.

UEFA zdecyduje, jakie działania najlepiej podjąć w kontekście swoich własnych rozgrywek. Oczywiście musimy być surowi i gotowi do podjęcia zdecydowanych działań, nie tracąc z oczu możliwości znalezienia wspólnych rozwiązań dla najważniejszych problemów.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

To zdanie jest chore i paskudne: „Powiedziałem to raz i powtórzę to jeszcze raz bardzo wyraźnie. Albo kluby chcą być częścią struktur piłkarskich, albo będą musiały ponieść konsekwencje.” Spakować tych ludzi i wypierdzielić w kosmos, najlepiej żeby w ogóle powróciło niewolnictwo, no nie?

pogon
1 rok temu

Jak ktoś chce więcej poczytać o panu Infantino i z jakim rodzajem człowieka mamy do czynienia to zapraszam TUTAJ

Przejdź do paska narzędzi