Prasa

Gryfel | 20 maja 2021

Infantino wiedział o Superlidze od 2019 roku

The New York Times ujawnił, że FIFA była świadoma projektu Superligi od lat. O projekcie wciąż się mówi, a dziennikarze ujawnili swoje nowe odkrycie na ten temat.

Według amerykańskiej gazety w rzeczywistości FIFA była jedną ze stron odpowiedzialnych za powstanie projektu nowych rozgrywek. Na niektórych stronach porozumienia między klubami przewidziano potrzebę wsparcia ze strony czołowej organizacji piłkarskiej, tak aby pozostać zabezpieczonym w przypadku zagrożeń ze strony UEFA.

Według New York Times, dyskusje między klubami Superligi i prezesem FIFA Gianni Infantino rozpoczęłyby się nawet w 2019 roku i obejmowałyby konsorcjum doradców o nazwie A22 i ludzi bliskich Infantino, w tym sekretarza generalnego Grafstroma.

Kluby „separatystów” gwarantowały Infantino kilka przysług, na przykład obecność tych drużyn na nowych Klubowych Mistrzostwach Świata, o których mówił prezydent. Dziennik sugeruje, że wycofanie się Infantino i to, że poprał UEFA, stanowiło główny powód wycofania się większości drużyn z inicjatywy. 

Źródło: JuventusNews24.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Zaraz, zaraz, kto tutaj był dwulicowcem zdaniem niektórych mediów i pewnego smutnego pana, bo się gubię?

luque10
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Chyba już każdy się gubi, bo okazuje się że wszystko jest kłamstwem.

Pavelo93
1 rok temu

Widze ze The New York Times calkiem dobrze sie orientuje w tych sprawach, moze sama ta gazeta miala cos wspolnego z superliga? 😉 to juz zaczyna byc smieszne, informacje wyssane z palca, bez dowodow – w taki sposob mozna wszystko napisac.

Last edited 1 rok temu by Pavelo93
luque10
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Z tego co kojarzę, ale nie chce wprowadzać nikogo w błąd, to akurat ta gazeta szczyci się tym, że docieka prawdy. Wszelkie fake newsy skutkują wywaleniem osób odpowiedzialnych za niesprawdzone informacje.
Nie pamiętam, gdzie oglądałem, czytałem coś o nich i czy pokrywa się to ze stanem faktycznym.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi