Konferencja prasowa

einhard | 21 grudnia 2019

Inzaghi: Jesteśmy gotowi na Juventus

Simone Inzaghi spodziewa się zupełnie innego spotkania z Juventusem od tego, które zostało rozegrane niedawno w lidze.

Myślę, że jutro mecz będzie wyglądał inaczej, ponieważ po 90 lub 120 minutach ktoś sięgnie po trofeum – powiedział Inzaghi na konferencji prasowej.

Będzie to spotkanie, w którym bardzo ważne jest, aby nie popełniać błędów, ponieważ obie drużyny mogą ukarać swojego przeciwnika w dowolnym momencie. Jesteśmy w świetnym okresie z ośmioma kolejnymi zwycięstwami w Serie A, zespół jest dobrze przygotowany i czujemy się pewnie.

To nasz czwarty finał w ciągu trzech i pół lat, więc zobaczymy, co się stanie. W Serie A mamy czas, aby nadrobić straty, ale tutaj o wszystkim decyduje jeden wieczór.

Juventus ostatni mecze rozpoczynał trójzębem, ale czy zaryzykuje to ustawienie przeciwko Lazio?

Bez względu na to, jak zagrają, będziemy walczyć z drużyną o doskonałej jakości. Przygotowaliśmy się na każdą ewentualność. Powiedziałem chłopakom, aby pozostali skoncentrowani, ponieważ nasze występy w Serie A dały nam kilka ważnych lekcji na temat tracenia bramek. Ważne jest, aby utrzymywać się przy piłce i sprawić, że to Juventus będzie musiał biegać, bo oni będą próbować zrobić to samo z nami, gdy będą mieli piłkę.

Wszyscy znają Cristiano Ronaldo, on jest mistrzem, który może zmienić oblicze spotkania w dowolnym momencie, ale jest wielu innych graczy, których uważnie obserwujemy.

To jest dla nas specjalny mecz. Widziałem wielką jedność i skupienie u moich chłopaków. Na papierze Juventus ma większy potencjał niż my, ale już udowodniliśmy na boisku, że możemy zabrać głos.

Na koniec Inzaghi zapytano, czy jest to najważniejszy mecz w jego karierze trenerskiej.

Każde spotkanie jest ważne. Mam niezwykłych graczy, a to nasz czwarty finał. Rozgrywałem też inne wielkie i ważne mecze, takie jak Finał Coppa Italia i Supercoppa, w którym wygraliśmy z Juventusem dzięki bramce Alessandro Murgii.

To Lazio czuje się bardziej pewne siebie niż kiedy graliśmy w Juve w Supercoppie w 2017 roku. Chcemy kontynuować naszą serię zwycięstw, chcemy zrobić coś niezwykłego.

Pocieszające jest to, że Juventus rozegrał do tej pory 23 mecze i przegrał tylko z nami. Zasługujemy na trzecie miejsce w tabeli Serie A i teraz zbieramy plony, ponieważ początkowo nasze wyniki nie były najlepsze, choć graliśmy dobre spotkania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi