Prasa

einhard | 27 stycznia 2019

Inzaghi: Potrzebujemy wielkiego występu

Simone Inzaghi powiedział, że Lazio musi zagrać wielki mecz, aby pokonać Juventus, który jest najsilniejszą drużyną we Włoszech.

Wiemy, że będziemy gościć najsilniejszy zespół we Włoszech i jeden z najlepszych w Europie. – przyznał trener na swojej konferencji prasowej.

Będziemy potrzebować specjalnego występu, aby ich pokonać, ale zrobiliśmy to już wcześniej i mamy nadzieję powtórzyć to jutro. Zobaczymy co się stanie.

Chcieliśmy zagrać lepszy mecz z Napoli, ale potem pozwoliliśmy im na zbyt duże posiadanie piłki. Niestety po strzeleniu bramki kontaktowej musieliśmy grać w dziesiątkę.

To nieprawda, że Lazio nie ma nic do stracenia. Do zdobycia są trzy punkty. Brakuje nam kilku graczy, ale Juve ma podobny problem. Aby ich pokonać potrzebujemy motywacji i właściwego podejścia.

Musimy zacząć w pełni skupiać się, ponieważ Bianconeri lubią grać utrzymując bardzo wysokie tempo podczas pierwszych 15-20 minut. Będziemy zwracać szczególną uwagę na Cristiano Ronaldo, ponieważ natychmiast zaaklimatyzował się w Serie A, co nie zawsze jest łatwe. Jest najlepszy na świecie wraz z Lionelem Messim.

Lazio wystąpi bez zawieszonych Adama Marusica i Francesco Acerbiego, a ponadto kontuzjowany jest Luiz Felipe, więc Marco Parolo może zostać przekierowany na prawą flankę.

Możemy grać czterema lub trzema zawodnikami z tyłu. Zobaczymy, czy Patric wrócił do zdrowia. Po prawej zagra on lub Parolo.

Możemy zmienić system gry lub możemy użyć naszego standardowego ustawienia. Joaquin Correa jest ważnym wzmocnieniem, miał grypę przed meczem w Neapolu, ale prawdopodobnie z Juve będzie mógł wyjść w podstawowym składzie.

Martin Caceres przenosi się do Juventusu, a transfer Jordana Lukaku do Newcastle United został przerwany z powodów, które pozostają tajemnicą.

Obaj wyrażali chęć grania częściej i chcę, aby w naszym zespole pozostali tylko ci, którzy tego chcą. Byłem piłkarzem więc wiem jak to jest. Obaj mieli w pełni profesjonalne podejście i nasza współpraca była bez zarzutu.

Wraz z klubem zgodziliśmy się, że Jordan powinien zostać wypożyczony. Potem pojawiły się pewne komplikacje między nim i Newcastle. Teraz wraca do bycia graczem Lazio na 100 procent. Mam dobre relacje z moimi zawodnikami. Lukaku udowodnił, że jest w dobrej formie, w przeciwnym razie nie grałby przeciwko Napoli.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi