Konferencja prasowa

maciejovsky | 6 marca 2021

Inzaghi przed meczem z Juventusem

Simone Inzaghi zdaje sobie sprawę, że Lazio musi rozegrać idealny mecz, żeby zwyciężyć z Juventusem, ale z drugiej strony uważa, że to właściwy czas, by pokonać Starą Damę.

Biancocelesti przegrali ostatnio z Bolonią 0:2, jednak mieli więcej czasu na odpoczynek, ponieważ nie rozegrali spotkania z Torino w środku tygodnia z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie Granaty.

Myślę, że jutrzejszy mecz nadszedł we właściwym czasie. Też mamy defekty jak Juventus. Mecz w Turynie będzie bardzo ważny dla układu w tabeli, a następuje po nieoczekiwanej porażce z Bolonią. Wiemy, że musimy zagrać idealnie.

Próbowaliśmy na treningach alternatywnych ustawień. Nieobecność Radu, Luiza Felipe i Lazzariego sprawiają nam trudności. Mam jeszcze kilkanaście godzin na podjęcie decyzji, a rano mamy lekki trening.

Wiedzieliśmy, że w wyścigu o tytuł oraz grę w Lidze Mistrzów będzie pięć-sześć zespołów. My i Atalanta staramy się nadążyć mierząc się też ze zmęczeniem. Myślę, że wtorkowa przerwa pozwoliła nam przeanalizować, gdzie popełniliśmy błędy z Bayernem i Bolonią, gdzie nasze reakcje były negatywne.

Rzut karny Immobile? Było mu bardzo przykro, czuł się winny, ale zdarza się to każdemu. Widziałem jego pracę, którą chciał wykonać w najlepszy sposób, jak wszyscy inni.

Znamy Juventus, graliśmy z nimi przecież też wiele finałów. Rewanż z Porto ich nie rozproszy, będą skoncentrowani na boisku z nami. Będą chwile, w których będziemy musieli grać wysoko, będą też inne, w których głęboko się cofniemy. Jak zawsze – decydujące będą szczegóły. Wiemy, że nie możemy popełniać błędów i będzie to bardzo trudne.

Przez lata pokazaliśmy, że potrafimy wrócić na właściwą ścieżkę. Nie chcę widzieć, żę epizod źle na nas wpłynął. Musimy być zawsze w grze.

Nieskuteczność? Przed Bolonią mieliśmy długą serię meczów ze zdobytą bramką. Jutro wiemy, co mamy robić, ale wiemy też czym jest Juventus. Grają świetną piłkę nożną i są bardzo dobrze wyszkoleni.

Mecz z Torino? Oba kluby wyraziły już swoje opinie. Mam nadzieję, że zostanie wszystko wyjaśnione tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi