Konferencja prasowa

einhard | 7 grudnia 2019

Inzaghi: To będzie wielki mecz

Simone Inzaghi nie może się doczekać spotkania z Juventusem, który uważa za najlepszą drużynę we Włoszech.

Lazio sprawia dobre wrażenie i w ten weekend może się sprawdzić w rywalizacji z mistrzami kraju na Olimpico. Ekipa Inzaghiego według wielu może się nawet włączyć w walkę o tytuł.

Jestem podekscytowany tym meczem, patrząc na naszą obecną pozycję w tabeli – powiedział Inzaghi dziennikarzom na konferencji prasowej.

Będziemy musieli zagrać wielki mecz, więc musimy być skoncentrowani i ostrożni.

Juve jest bardzo silne i ma w składzie mistrzów, którzy mogą zdecydować o losach spotkania w dowolnym momencie. Wygrali osiem ostatnich tytułów, a teraz są jedyną drużyną, która jest wciąż niepokonana w Europie. Będą źli z powodu ostatniego meczu z Sassuolo i byliby na szczycie tabeli, mając ogromną przewagę, gdyby nie świetna postawa Interu.

Inzaghi liczy na gorącą atmosferę na Olimpico.

To dla mnie czysta przyjemność, gdyż zagramy na stadionie pełnym entuzjazmu. Postaramy się sprawić radość naszym kibicom. Chłopcy będą musieli pokazać całą swoją energię. Rozegraliśmy wiele meczów z Juventusem i ostatnio przegraliśmy dwa razy u siebie, mimo że na to nie zasłużyliśmy.

43-latek doskonale wie, że Lazio musi wykorzystać swoje okazje do zdobycia bramki, ponieważ może nie być ich wiele.

Zmierzymy się z najlepszym zespołem we Włoszech. Z pewnością pojawią się pewne decydujące momenty i będziemy musieli dobrze je wykorzystać.

Będziemy szukać równowagi. Myślę, że wszyscy pamiętacie, co mówiliście o naszym zespole niecałe 30 dni temu. W piłce nożnej widziałem takie sytuacje już wiele razy, w mgnieniu oka można przejść od zera do bohatera i odwrotnie.

Lazio jest uważane za czarnego konia ligi, ale czy Włoch liczy w ogóle na Scudetto?

To dla mnie źródło dumy, musimy pamiętać, że w piłce liczą się chwile magii. Zmieniliśmy opinie i osądy o nas po zaledwie pięciu meczach. Cieszymy się, że jesteśmy w czołówce, ale wiemy, że musimy utrzymać koncentrację.

Zespół ma się dobrze, ale mam pewne wątpliwości – jednak nie te, o których pisaliście wczoraj. Musimy grać bardzo ostrożnie i upewnić się, że dobrze rozgrywamy piłkę. Spróbujemy przejąć kontrolę nad meczem. Z pewnością będzie to trudniejsze niż podczas ostatnich kilku gier.

Inzaghi pochwalił Maurizio Sarriego i powiedział, że zaczyna widzieć, jak Juve powoli zmienia swój styl.

Widziałem wiele spotkań, jego praca zaczyna się ujawniać. Teraz podają o wiele częściej niż poprzednio. Mają znacznie lepiej zgrany zespół.

Nie graliśmy przeciwko sobie zbyt często, więc nigdy nie pokonałem Sarriego, ale takie passy są po to, aby je przełamywać. Tak, jak na San Siro przeciwko Milanowi. Minęło wiele lat, odkąd wygraliśmy u siebie z Juventusem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rouge
4 lat temu

no to jeszcze trochę poczekacie;) przynajmniej taką mam nadzieję.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi