Meczowe

einhard | 1 marca 2021

Italiano: Utrzymanie ważniejsze od Scudetto

Trener Spezii twierdzi, że od zawsze żyje piłką.

Vincenzo Italiano udzielił wywiadu La Repubblica przed wtorkowym meczem z Juventusem.

Żyłem dla piłki nożnej, odkąd zyskałem poczucie rozsądku – powiedział 43-latek.

Kiedy przestałem grać, czułem się, jakbym umierał. Ale teraz robię coś, co doprowadza mnie do szaleństwa. Piłka nożna to mój powód do życia.

Spezia spisuje się całkiem nieźle w swoim pierwszym sezonie w Serie A, a Italiano uważa, że jego drużyna będzie „objawieniem” sezonu, jeśli uda im się utrzymać w lidze.

Większość myślała, że ​​pokroją nas na kawałki. Dokonaliśmy wielu naprawdę szybkich transferów, ponieważ ostatni sezon zakończyliśmy 20 sierpnia.

Graliśmy miesiącami na neutralnym boisku i wielu naszych graczy w ogóle nie znało Serie A. Jeśli się utrzymamy, to będzie to miało dla nas większą wartość niż zdobycie Scudetto. Na razie dobrze sobie radzimy, będziemy objawieniem, jeśli się utrzymamy.

Italiano ma nadzieję, że jego zawodnicy sprawią Juventusowi problemy.

Wiemy, że mamy do czynienia z jedną z najsilniejszych drużyn w Europie i we Włoszech. Mają pewne problemy, ale nie będziemy o tym myśleć.

Musimy podejść do meczu na stadionie Juventusu tak, jak zrobiliśmy to z Milanem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

Jak Spezia zagra jak z Milanem to jesteśmy zgubieni. Z drugiej strony może trzeba dostać oklepy od takich drużyn, żeby zarząd w końcu zrobił jakaś rewolucję, a nie bawił się w półsrodki.

AdiJuve
1 rok temu

Italiano i Jurić to naprawdę dobrzy trenerzy, którzy wyciągają ze swoich drużyn więcej niż 100%. Spezia biorąc pod uwagę wartość kadry, płace zawodników powinno być gdzieś koło Crotone a tutaj mają 2x więcej punktów. Hellas podobnie raczej miejsca w środku drugiej połowy tabeli a oni są najlepsi z poza top 7.
Na przykładzie tych drużyn widać co dobry szkoleniowiec jest wstanie wyciągnąć z drużyny. W Juventusie niestety Pirlo nie jest wartością dodaną na tę chwilę, wręcz przeciwnie, kilka punktów straty to głównie jego wina.

Przejdź do paska narzędzi