Kibice

Hu Kers | 21 października 2019

IV Turniej Konsolowy Kibiców Juventusu | Relacja

Od jakiegoś czasu zachęcamy Was do śledzenia poczynań Fan Clubu Bianconeri 48. Oficjalnego stowarzyszenia zarejestrowanego w siedzicie klubu. Nie jesteśmy z chłopakami oficjalnie związani i to nie my organizujemy wydarzenia, na które Was zapraszamy, jak mylnie niektórzy interpretowali. Wspieramy jednak działalność naszych Przyjaciół z Warszawy, stąd śmiało zachęcamy do uczestnictwa oraz bycia na bieżąco z wszelkimi inicjatywami przez nich podejmowanymi.

Jak najbardziej popieramy wszelkie formy integracji, do czego dążymy w samym zamyśle tworzenia naszej strony. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam relację z jednego z ostatnich wydarzeń pod opieką B48. Organizowane w Warszawie turnieje na konsolach to świetna inicjatywa łącząca integrację oraz dobrą zabawę i wymianę swoich opinii o naszym ukochanym klubie.

Prócz owego turnieju, wkrótce pojawi się również relacja z pierwszego rozdziału cyklu Bianconeri 48 On Tour, czyli wyjazdu Fan Clubu poza Stolicę, w celu integracji kibiców w większych miastach Polski. Poniżej relacja z IV turnieju konsolowego kibiców Juventusu.

 

Październik w kalendarzu kibica Starej Damy jest jednym z najspokojniejszych miesięcy w roku. Wpływ na taki stan rzeczy ma przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Juventini z Warszawy starają się wykorzystać wspomniany czas jak najefektywniej pod względem integracji i od kilku lat organizują Turniej Konsolowy Kibiców Juventusu. Rok temu stałym partnerem wydarzenia został Juventus Official Fan Club Bianconeri 48, co pozytywnie wpłynęło na ewolucję kształtu rozgrywek.

W lipcu cały świat piłkarski obiegła szokująca informacja – Juventus podpisał kontrakt na wyłączność z japońskim producentem Konami. Umowa między obiema firmami spowodowała, że nazwa klubu, stroje piłkarskie i Allianz Stadium zniknęły z popularnej w Europie serii FIFA. Pomysł rywalizacji kibiców bez możliwości wybrania Juventusu, wydawał się mało atrakcyjny. Na wysokości zadania stanęli jednak Bianconeri 48. Dzięki staraniom członków zarządu partnerem turnieju została Cenega – dystrybutor Pro Evolution Soccer w Polsce. Wydawca produkcji zapewnił uczestnikom nie tylko dostęp do rozgrywki na aż trzech konsolach, lecz także ufundował trzy egzemplarze gier oraz sześć koszulek gamingowych dla najlepszych uczestników. 

Czwarta edycja Turnieju Konsolowego Kibiców Juventusu odbyła się 12 października w stałym miejscu spotkań warszawskiej sekcji stowarzyszenia. Pracownicy New Meta Bar zlokalizowanego przy ulicy Grzybowskiej 30 zapewnili uczestnikom idealne warunki. Trzy profesjonalnie przygotowane stanowiska do gry pozwoliły na płynną rywalizację między uczestnikami. Duże zainteresowanie wśród fanów poskutkowało koniecznością rozegrania eliminacji. W ich rezultacie do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników. Wszyscy otrzymali opaski na nadgarstek od sklepu Roberta Lewandowskiego – Zgoda FC – partnera stowarzyszenia, wznieśli okrzyk „Jeden za wszystkich, wszyscy za Juventus!” i w bojowych nastrojach przystąpili do konsolowej rywalizacji.

Ligowy system rozgrywek wpłynął bez wątpienia na atrakcyjność głównej fazy wydarzenia. Sytuacja w tabeli ulegała dynamicznym zmianom. Nie zabrakło spektakularnych bramek, wielu niewykorzystanych sytuacji do zdobycia gola, zażartych potyczek między wieloletnimi przyjaciółmi czy pojedynków, w których czasie kibice mieli pierwszą okazję do dłuższej rozmowy i dzielenia emocji z nowo poznaną osobą. Zwycięzcy ubiegłorocznych edycji turnieju uważani powszechnie za faworytów nie prezentowali się na miarę swoich umiejętności, co pozwoliło dwóm innymi zawodnikom na zdystansowanie konkurencji. 

Kolejka 1
Tomasz – Adam 0:1
Adrian – Jerzy 1:0
Paweł – Adrianna 1:0
Jakub – Marcin 0:0

Kolejka 2
Tomasz – Jerzy 2:2
Adam – Adrianna 3:0
Adrian – Marcin (obustronny walkower)
Jakub – Paweł 1:0

Kolejka 3
Tomasz – Adrianna 3:0
Adam – Jakub 1:2
Jerzy – Marcin 1:1
Adrian – Paweł 1:1

Kolejka 4
Tomasz – Marcin 4:1
Adam – Adrian 0:2
Adrianna – Jakub 0:4
Jerzy – Paweł 0:0

Kolejka 5
Tomasz – Jakub 3:2
Adam – Jerzy 1:0
Adrianna – Adrian 0:2
Marcin – Paweł 0:4

Kolejka 6
Tomasz – Paweł 4:1
Adam – Marcin 0:0
Adrian – Jakub 1:3
Jerzy – Adrianna 1:2

Kolejka 7
Tomasz – Adrian 1:0
Adrianna – Marcin 1:3
Jakub – Jerzy 1:0
Paweł – Adam 1:1

 

Tabela

  1. Tomasz; 16 punktów; 17:7
  2. Jakub; 16 punktów; 13:5
  3. Adam; 11 punktów; 7:5
  4. Adrian; 10 punktów; 7:5
  5. Paweł; 9 punktów; 8:7
  6. Marcin; 6 punktów; 5:10
  7. Adrianna; 3 punkty; 3:17
  8. Jerzy; 3 punkty; 4:8

 

Decyzją organizatorów przy jednoczesnej aprobacie wszystkich zawodników został zarządzony mecz finałowy między Tomaszem i Jakubem – zdobywcami największej liczby punktów. Potyczkę o prym wśród Bianconerich zza pleców zawodników śledzili na wielkim ekranie wszyscy uczestnicy, postronni goście baru, a nawet pracownicy lokalu. Wyrównany przebieg spotkania wywołał u wszystkich obserwatorów olbrzymie emocje. Po ostatnim gwizdku wirtualnego arbitra wyjaśniła się ostatnia niewiadoma – zwycięzcą 4. edycji Turnieju Konsolowego Kibiców Juventusu został Jakub, który pokonał Tomasza 2:1. 

Triumfator otrzymał klubowy plecak ufundowany przez Zgoda FC, pamiątkowy puchar od Juventus Official Fan Club Bianconeri 48, grę, koszulkę gamingową oraz symboliczną Warszawską Syrenkę. Zawodnicy z miejsc 2–6 zostali również nagrodzeni za swoją postawę – otrzymali gadżety gamingowe od firmy Cenega. Zwieńczeniem wydarzenia było pamiątkowe, grupowe zdjęcie najlepszych uczestników zmagań.

Kilkugodzinna rywalizacja nie zmęczyła jednak uczestników. Zawodnicy i obserwatorzy wirtualnych potyczek zareagowali z entuzjazmem na zaproszenie organizatorów turnieju na wspólne oglądanie transmisji spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020 między Włochami a Grecją. Integracja kibiców w iście piłkarskim klimacie potrwała dzięki temu do późnych godzin wieczornych, a żadna osoba nie mogła żałować spędzenia tego wieczoru w warszawskim New Meta Bar.  

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane przez Juventus Official Fan Club Bianconeri 48!

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wloski
4 lat temu

Dajcie znać jak coś będzie się dziać na Śląsku ; – ) od lat gram w PES i chętnie z kim się zmierzę. Spoko inicjatywa, szczególnie, że właśnie dosięga gry Konami, która dla mnie jest lepsza, mam porównanie bo znajomy ma FIFE i nie uważam, żeby gra EA Sports była lepsza.

Pepe_Mar
Editor
4 lat temu

Też żałuje, że takich wydarzeń na śląsku nie ma 😀 Aczkolwiek w PESa od lat nie grałem i lepsza na ten moment byłaby Fifa 😛

Calcio Maestro
4 lat temu

Super sprawa. Ale i tak nie przeszedlbym eliminacji 🙂

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi