Prasa

einhard | 19 kwietnia 2021

JP Morgan sfinansuje Superligę

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Superliga zostanie sfinansowana przez JP Morgan.

JP Morgan Chase & Co. to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 bln dolarów amerykańskich, działający w ponad 50 krajach (dane z 2016 roku). JP Morgan jest jednym z liderów w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych.

Mogę potwierdzić, że finansujemy przedsięwzięcie, ale w tej chwili nie mogę powiedzieć nic więcej – zdradził rzecznik JP Morgan w rozmowie z agencją prasową Reuters.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Jestem pewien, że Agnelli , Perez i inni przygotowali ten projekt od a do z. Bo odwrotu nie będzie. Widać , że finansowanie też zabezpieczyli dość konkretne .

stofel
stofel
2 lat temu
Reply to  OldLady

Oczywiście. Obstawiam że stacje TV, serwisy internetowe do PPV itd. wszystko jest zaklepane, kwestia czasu jak to zostanie ogłoszone.

archiasz
2 lat temu
Reply to  OldLady

Jedno mnie zastanawia. Wszystkie chyba kluby inicjujące superligę są potężnie zadłużone. Wbrew temu co tu niektórzy wypisują nikt ich nie okradł – spirala coraz większych wydatków na transfery, płace, prowizje itd przy błędnych załażeniach, że przychody mogą też w nieskończoność rosnąć. Ale tak nie jest i nie będzie. Ten sufit istnieje. Co jeśli teraz opierają się też na błędnych przesłankach? W branży rozrywkowej jaką jest przecież piłka wiele rzeczy nie da się do końca przewidzieć; nowy konsument jest kapryśny i zmienny plus atmosfera z jaka zaczynają nieciekawa, nie wiadomo w sumie jak ta wojenka się zakończy itd. Wiec potężne podmioty… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  archiasz

Panie, ale dzisiaj mamy praktycznie zerowe stopy procentowe. Kto dziś nie jest zadłużony to jest głupi.

Poza tym od czasów Najman Brothers się pozmieniało i już nie dają pożyczek na słowo, więc jeśli są zadłużeni to mają plan i środki żeby to spłacić.

No ale kto wie, może Super liga będzie wielkim fiaskiem, które będą analizować studenci zarządzania i finansów.

anavrin_
2 lat temu
Reply to  archiasz

Nie jestem pewien, ale to chyba zależy od tego, kto ponosi ryzyko inwestycyjne. Czy jest to JP Morgan Chase & Co. czy Super League Co.? Jeśli ci pierwsi, to z perspektywy klubów jest to układ marzenie, bo dostają na starcie kilkaset milionów (pewnie na czas trwania jakieś określonego okresu, pierwszego „rozdania”), a JP Morgan martwi się, czy przedsięwzięcie przynosi zysk. Mowa co prawda o jakimś wkładzie klubów, ale to było śmieszne parę milionów (od 2 do 10). Moim zdaniem na początku to na pewno będzie się opłacało – nowy produkt, nowy target, wydarzenie bezprecedensowe. Ewentualnie po pewnym czasie zainteresowanie i… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi