Prasa

einhard | 23 kwietnia 2021

JP Morgan wycofuje się z Superligi

Amerykański bank inwestycyjny miał sfinansować Superligę, która rozsypała się niecałe 72 godziny po jej ogłoszeniu.

Kluby Premier League jako pierwsze wycofały się z rozgrywek we wtorek wieczorem, a następnie zrobiły to Atletico Madryt i Inter.

Juventus i Milan wydały oficjalne oświadczenia, ale nie napisały w nich wprost, że wycofały się z Superligi, podczas gdy Florentino Perez twierdzi, że projekt jeszcze się nie rozpadł.

Teraz jednak wydaje się, że również JP Morgan wycofuje się rakiem z projektu.

Wyraźnie źle oceniliśmy, jak ta umowa zostanie odebrana przez szerszą społeczność piłkarską i jak może wpłynąć na nią w przyszłości. Wyciągniemy z tego naukę – powiedział rzecznik banku.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pavelo93
1 rok temu

JP Morgan to konkretna instytucja, ktora nie moze sobie pozwolic na zachwianie opinii o sobie u ludzi, szczegolnie takich ktorzy maja pieniadze (klasa srednia – czyli ludzi ktorzy np maja wieksze firmy i madrze zarzadzaja kapitalem, maja oszczednosci i to nie takie na poziomie 150tys zl). Superliga byla bardzo zle odebrana (co zreszta slusznie, ale patrzac po tym forum, ma sie wrazenie jakby bylo zupelnie odwrotnie…). Ludzie inwestujacy u JP Morgan jednak nie lubieja isc pod prad i raczej nie lubieja narazac sie na hejt, ani tym bardziej wojowac z silniejszymi instytucjami panstwowymi. To byl jeden z oczywistych krokow, niemniej… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  Pavelo93

Lol to chyba nie wiesz jaką ma powszechną opinię JP Morgan wśród stredniej klasy w USA. Od dawna jest stawiana gdzieś między Ezebenerem Scroogem, a Scroogem McDuck. Podobnie jak Godman Sachs są symbolem chciwości i rosnących nierówności w amerykańskim społeczeństwie. Mylisz się też o tym co myślą ludzie inwestujący. Badania wykazały, że najlepiej na Wall St radzą sobie socjopaci, osoby wyzute z jakichkolwiek odruchów współczucia wobec innych. Nikt tam nie interesuje się moralnością. Najlepszym dowodem była historia o YesMenach, którzy podszyli się pod działaczy Dow Chemicals i na antenie BBC przeprosili za katastrofę chemiczną wywołaną przez firmę i poinformowali, że… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Gryfel
Turynczyk
1 rok temu
Reply to  Gryfel

To wszystko są gdybania. My szarzy ludzie nie mamy pojecia o tym jak pracuje Agnieli, Marotta, Paratici itp. Juz nie mowie o pracy trenera i asystentow. A tu na forum wypowiadaja sie ludzie o ludziach co wykladaja miliardy euro…

anavrin_
1 rok temu

Tak jak pisałem, choć zapowiedzi był szumne (m.in. by wystartować w następnym sezonie), to Superliga była wciąż jedynie koncepcją (czymś więcej niż ideą, ale też nie gotowym lub zaawansowanych projektem). Gdyby było inaczej, to przecież poszczególne kluby-założyciele nie mogłyby ot tak zdesantować bez konsekwencji, bo to stanowiłoby naruszenie interesów pozostałych klubów-założycieli i – co istotniejsze – wspomnianego w newsie JP Morgan, którego właściwie można było traktować jako inwestora. Skoro nikt nikomu (kluby Superligi innym klubom Superligi i JP Morgan klubom Superligi) nie grozi konsekwencjami prawnymi i skoro do desantu doszło tak błyskawicznie, to oznacza, że żadnych wiążących umów ani postanowień… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi