Prasa

einhard | 28 czerwca 2019

Juve chce przedłużyć kontrakt Higuaina

Przybycie Maurizio Sarriego do Juventusu wcale nie stawia Gonzalo Higuaina w lepszej pozycji.

Calciomercato donosi, że Argentyńczyk nie widnieje w planach klubu, ale mimo to Juventus myśli o przedłużeniu umowy 31-latka, która wygasa w 2021 roku. Nowy kontrakt miałby związać zawodnika z klubem do 2022 roku, a więc o rok dłużej. Higuain zarabia obecnie 7,5 mln euro, a w ramach nowego kontraktu miałby inkasować 5 mln euro.

Zabieg ten miałby zostać wprowadzony przez Juve tylko po to, aby lepiej zbilansować budżet poprzez obniżenie kwoty wydawanej corocznie na kontrakt zawodnika ze względu na regulacje Finansowego Fair Play.

Jedynym problemem jest fakt, że na takie warunki nie zamierza zgodzić się Higuain, który nie chce rozkładać swojego wynagrodzenia z dwóch na trzy lata. Ponadto po zmniejszeniu pensji napastnik miałby słabszą pozycję negocjacyjną w razie rozmów na temat zarobków z nowym klubem.

Calciomercato podkreśla, że Fabio Paratici już pewien czas temu wyraźnie przekazał bratu Higuaina, aby przygotował się do poszukiwania piłkarzowi innej drużyny w przypadku nieodnowienia wypożyczenia przez Chelsea.

Napastnikiem interesowała się Romą, ale Nicolas Higuain stwierdził, że jego brat nie chce grać nigdzie indziej we Włoszech. Sytuacja wydaje się więc patowa: pozbycie się pensji Argentyńczyka i uniknięcie strat kapitałowych ma pozostawać jednym z priorytetów Juve na nadchodzące okienko, a z kolei Higuain nie chce odejść i równocześnie odrzuca pierwsze propozycje ze strony Starej Damy.

 

Źródło: calciomercato.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi