Gracze Juve

einhard | 18 maja 2020

Juve chce skrócić kwarantannę Higuaina i Rabiot

Juventus szuka w Mediolanie inspiracji dotyczącej powracających Adriena Rabiot i Gonzalo Higuaina.

Wymienieni zawodnicy powrócili do klubu jako ostatni i muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, zanim dołączą do reszty kolegów z zespołu.

Przykładowo jednak Milan był w stanie znacznie skrócić okres kwarantanny Zlatana Ibrahimovicia, który powrócił do Włoch po dwóch miesiącach spędzonych w Szwecji.

Dzięki podwójnemu negatywnemu testowi na obecność wirusa Ibra uzyskał aprobatę Lombardy Health Protection Company i zakończył kwarantannę już po czterech dniach.

Tuttosport twierdzi, że Stara Dama została zainspirowana do zastosowania podobnego podejścia i powtórzenia takiej procedury u swoich zawodników. Klub ma obecnie badać możliwości użycia takiej formuły w Piemoncie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

To trochę niesprawiedliwe, że można skracać piłkarzom kwarantannę i mówię to w kontekście naszych planów w tym zakresie. Jeśli jednak byłoby to możliwe, to każdy klub powinien otrzymać taką możliwość. Seria A obejmuje cały kraj, więc zasady powinny być takie same. Albo w każdym regionie można skrócić kwarantannę (a jak widać, jest to chyba zależne od uwarunkowań prawnych w danym regionie) albo władze ligi powinny tego zabronić „wewnętrznymi” przepisami.

Lucky13131313
4 lat temu

A tak poza konkursem, wiadomo kiedy wraca Serie A?
Próbowałem oglądać Bundeslige i jakoś mi nie leży…

Marcelinio76
4 lat temu
Reply to  Lucky13131313

Narazie wygląda na to, że nie wcześniej niż 13 – 14 czerwca 🤷‍♂️

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi