Prasa

einhard | 12 listopada 2019

Juve myśli o Donnarummie?

Juventus jest ponoć gotów wykorzystać problemy z odnowieniem kontraktu Gianluigiego Donnarummy.

20-latek jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy młodego pokolenia, a umowa wiążąca go z AC Milanem jest ważna do czerwca 2021 roku.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że obie strony chętnie przedłużą kontrakt, ale Sky Sport Italia donosi, że jak dotąd nie poczyniono żadnych postępów w tej kwestii, głównie z powodu żądań finansowych Donnarummy.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z Włoch, Juve uważnie monitoruje sytuację bramkarza i podejmie działania, jeśli rozmowy w sprawie przedłużenia umowy Giglio w dalszym ciągu będą się opóźniać.

Źródło: calciomercato.com

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
4 lat temu

Jakby się dało to bym brał. Jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy młody bramkarz, a Szczęsny nie jest co prawda jakiś stary, ale młody też już nie jest, a wciąż moglibyśmy na nim sporo zarobić. No i moim zdaniem Szczęsny nie jest jakaś super ostoją w naszej bramce, raz zagra tak jak ostatnio z Milanem, a raz puści jakiegoś babola albo puści bramkę która przy lepszym jego zachowaniu paść nie musiała

OldLady
4 lat temu
Reply to  Michał

Szczęsny ma ledwie 29 lat i spokojnie ze 6 lat grania na poziomie licząc do 35 co nie jest niczym nadzwyczajnym. Za te 4-5 lat będziemy się rozglądać za nowym pierwszym bramkarzem, a do tej pory nie ma najmniejszej potrzeby cokolwiek zmieniać.
Szczęsny został pięknie wprowadzony w środowisko Juve i się sprawdza. Buffon w roli zmiennika i „mentora” w szatni to rozwiązanie na tą chwilę optymalne i żaden młodzian z olbrzymimi żądaniami finansowymi nam nie jest potrzebny.

Bleach
4 lat temu
Reply to  OldLady

Wszystko co napisał OldLady się zgadza , a dodatkowo Donnarumma znacznie częściej i znacznie większe babole puszcza …

Gregor del Ptasior
4 lat temu

Przecież Donnarumma to chodzący babol. Ileż to bramek samemu Juve w ostatnich latach sprezentował? Szczęsny w obecnej formie to kilka półek wyżej, do tego 29 lat to wcale nie dużo, zwłaszcza jak na bramkarza. Wątpię by młody pokornie znosił siedzenie na ławie przez kilka lat, a wskoczenie za Wojtka nie wchodzi w grę. No chyba, że z uwagi na kończący się kontrakt wziąć go za free i potem pędzlować za gruby hajs. To bym rozumiał 😀

NoGood
4 lat temu

Nieruchliwy kloc, który broni tylko na zasięgu, słaby na przedpolu. Grając nogami stwarza podobne zagrożenie jak napastnicy drużyny przeciwnej.
Jak już wykorzystywać sytuację, w dodatku młodego i zdolnego Włocha, to warto się przyjrzeć Meretowi

NoGood
4 lat temu
Reply to  NoGood

Dubel

klopz
4 lat temu

To może i miałoby nawet sens, gdyby nie niedźwiedzia przysługa, jaką wyrządził mu jego agent. Klub ceni Szczęsnego, ale nie wydaje mi się, żeby uważał go za nietykalnego, a Donnarumma swego czasu był rysowany na talent na miarę następcy Buffona i faktycznie grą mógł dawać do tego powody. Jakby go poturlać po wypożyczeniach, wpuścić na jakiś czas do rotacji ze Szczęsnym, kto wie. No ale w każdym razie teraz chłop ma 20 lat, zapewne aspirację na jedynkę w jakimś europejskim topie, a w tym momencie, nawet jeśli tak udziela się każdemu gra w czerwono-czarnym burdeliku, to jednak papiery na drugiego… Czytaj więcej »

tItOveN
Admin
4 lat temu

Na ten moment nie jestem fanem Donnarummy. Wiem, że zdarzają mu się kapitalne interwencje, ale równie często zdarzają mu się babole, które np. Szczęsnemu kibice Juve, by nie wybaczyli.
Tek > młody Gigi

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi