Serie A

tItOveN | 13 marca 2021

Juve – Napoli: Dlaczego przełożono mecz?

Juventus i Napoli miały powody, aby przełożyć swoje starcie w Serie A. Odbyło się to za obopólną zgodą. 

Gazeta Il Mattino wyjaśnia, dlaczego zmiana daty (z 17 marca na 7 kwietnia) odpowiada zarówno Juventusowi, jak i Napoli, których terminarze nie są już tak napięte po eliminacji z europejskich pucharów.

Napoli musiałoby rozegrać trzy kolejne wyjazdowe mecze z Milanem, Juventusem i Romą w ciągu siedmiu dni – w okresie, w którym klub zmaga się z licznymi kontuzjami.

W przypadku Juventusu odroczenie spotkania umożliwi odreagowanie oraz pozbycie się napięcia związanego z przykrą porażką z Porto w 1/8 Ligi Mistrzów.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
einhard
Editor
4 miesięcy temu

pierwszorzędny powód z naszej strony 😀

Lucky1313
4 miesięcy temu
Reply to  einhard

Ręce mi odpadły😁

anavrin_
4 miesięcy temu
Reply to  tItOveN

To też dziwi z psychologicznego punktu widzenia. Wielu jest zdania, że jak coś nie pójdzie, trzeba od razu atakować kolejną szansą, tak szybko jak się da odegrać się, bo inaczej dochodzi do czegoś na wzór „stresu pourazowego”. Nie wiem, jaki termin zastosować w odniesieniu do piłkarzy, ale przykładowo lęk przed kolejną porażką – który będzie narastał tak długo, jak drużyna nie podejmie rękawicy z wymagającym przeciwnikiem (a najlepiej dopóki takowego nie pokona). Wiadomo, porażka z Porto była bolesna, ale przecież sport, czy też życie, składa się z porażek. Trzeba iść dalej. My tego nie robimy, nie dość, że trener i… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi