Trener

einhard | 3 czerwca 2019

Juve przygotowuje się na Sarriego lub Pepa?

Pojawiają się doniesienia, że pracownicy Juventusu odpowiedzialni za promocję klubu przygotowują się na wypadek zatrudnienia Maurizio Sarriego lub Pepa Guardioli.

Wydaje się, że najbliżej objęcia posady trenera Starej Damy jest Sarri, o którym pojawia się najwięcej plotek. Dwa dni temu La Repubblica opublikowała nawet wideo, na którym widać Sarriego, idącego do hotelu Palazzo Parigi w Mediolanie, który często wykorzystywany jest przez władze Juventusu do prowadzenia negocjacji transferowych.

Pomimo wszystkich wypowiedzi dyrektorów Juve, członka zarządu Manchesteru City i większości dziennikarzy sportowych, niektóre źródła nadal utrzymują, że Guardiola jest nie tylko pierwszym wyborem Bianconerich, ale dodają również, że Hiszpan już w kwietniu podpisał wstępną umowę z Juve.

Luca Momblano, który do niedawna nieugięcie twierdził, że to Guardiola będzie nowym trenerem Juventusu, nieznacznie zmienił swoje podejście wczoraj wieczorem. Dziennikarz pojawił się w programie TopCalcio24 i twierdził, że chociaż Guardiola wciąż jest pierwszym wyborem Juve, to trener ma trudności z uwolnieniem się od kontraktu, wiążącego 49-latka z Manchesterem City.

Momblano podał, że Sarri jest w związku z tym w trybie „stand-by” i czeka tylko na złożenie podpisu pod umową z Juventusem, jeśli Guardiola okaże się nieosiągalny. Dziennikarz dodał, że Sarri zamierza opuścić Chelsea i wrócić do Serie A niezależnie od tego, czy trafi do Juve, czy nie, a 60-latkiem zainteresowane mają być także Milan i Roma.

Momblano twierdzi nawet, że zespołowi odpowiedzialnemu za media społecznościowe Juventusu powiedziano, aby przygotował dwa pakiety wideo, jeden, jeśli Sarri zostanie nowym trenerem klubu oraz drugi, jeśli pracę podejmie Guardiola.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi