Inne

einhard | 8 maja 2021

Juve, Real i Barca kontra świat

Nasilają się doniesienia, że ​​UEFA wykluczy Juventus, Real Madryt i Barcelonę z Ligi Mistrzów na dwa lata, a tymczasem wymienione kluby pozywają pozostałych dziewięć klubów założycielskich Super Ligi.

W piątek oficjalnie ogłoszono, że UEFA osiągnęła porozumienie z dziewięcioma z 12 uciekinierów – Arsenalem, Chelsea, Atletico Madryt, Milanem, Interem, Liverpoolem, Manchesterem City, Manchesterem United i Tottenhamem Hotspur.

Wspomniane zespoły podpisały „Deklarację Zaangażowania Klubów”, całkowicie odłączając się od Super Ligi, w zamian za obniżenie kar ze strony UEFA.

Według ostatnich raportów Partidazo de Cope, Komisja Dyscyplinarna UEFA skłania się ku wykluczeniu Juventusu, Realu Madryt i Barcelony z europejskich rozgrywek na dwa lata.

Tymczasem powyższe trio nie tylko zamierza walczyć z UEFA w tej kwestii, ale jest teraz również gotowe pozwać pozostałe dziewięć klubów za opuszczenie projektu.

The New York Times donosi, że Juve, Real Madryt i Barca wysłały w czwartek list, w którym oskarżają inne kluby o popełnienie „istotnego naruszenia” umowy założycielskiej i zamierzają domagać się odszkodowania za „znaczące szkody” spowodowane decyzją pozostałej dziewiątki.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daro Abarth
2 lat temu

Pacta sunt servanda…

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Oby proces trwał, jak ten z Calciopoli to jeszcze za te odszkodowania przeprowadzimy mercato 🙂

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi