Juventus Women

einhard | 27 września 2018

Juve Women odpadły z LM

Pierwszy w historii start w rozgrywkach Kobiecej Ligi Mistrzów nie był zbytnio udany dla Juventus Women.

Można powiedzieć, że kobieca ekipa Juve odpadła w przedbiegach, gdyż pożegnała się z turniejem już w pierwszej fazie.

Kobieca Liga Mistrzów w przeciwieństwie do męskich rozgrywek nie ma fazy grupowej i zaczyna się od razu od fazy pucharowej. Na etapie 1/32 Juve trafiło na Brondby, które
po wyjazdowym remisie 2:2 w rewanżu pokonało na swoim terenie Starą Damę 1:0, zapewniając sobie awans do 1/16 finału.

W rewanżu Bianconere wiedziały, że muszą zdobyć co najmniej jedną bramkę, w związku z czym od początku przeszły do ataku, co nie przyniosło jednak widocznych rezultatów w postaci szans bramkowych. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić również gospodynie, które wykorzystały swoją okazję w 33′ minucie, kiedy Sorensen wykończyła dokładne podanie Kristiansen.

Bianconere miały kilka szans na wyrównanie, ale Dunki broniły się w uporządkowany sposób i były w stanie utrzymać czyste konto.

Szkoda odpadać z takiego turnieju tak wcześnie.” – powiedziała trenerka Juve, Rita Guarino po ostatnim gwizdku. „Grałyśmy dobrze w pierwszej połowie i miałyśmy swoje szanse na zdobycie bramki, ale niestety nie udało nam się tego zrobić. Popełniłyśmy za dużo błędów, za które szybko się płaci na tym poziomie. Musimy ciągle się rozwijać i nauczyć się wykorzystywać powstające okazje, jeśli chcemy wygrywać takie mecze. Brondby pokazało, że drużyną, która gra dobry futbol. ​​Gratuluję im przejścia do następnej rundy.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi