Gracze Juve

einhard | 24 kwietnia 2021

Juve wymieni zawodników z Realem lub Barceloną?

Juve i Barca wymieniły się zawodnikami w ubiegłym lecie. Do stolicy Katalonii trafił Miralem Pjanić, a w drugą stronę powędrował  Arthur Melo, chociaż żaden z nich nie zrobił większego wrażenia w swojej nowej drużynie.

Chociaż projekt Superligi wydaje się rozpadać, to Juventus, Real i Barcelona technicznie rzecz biorąc nadal są w niego zaangażowane i może się okazać, że inne kluby mogą być oporne w negocjowaniu transferów z „klubami uciekinierami”.

Według Tuttosport z powyższego powodu możemy być świadkami kilku kolejnych wymian zawodników typu Pjanic-Arthur, które przeprowadzone zostałyby w celu zbilansowania ksiąg finansowych.

Dziennik twierdzi, że w zamian za Sergio Busquetsa na Camp Nou mógłby trafić Leonardo Bonucci. Inną opcją miałaby być wymiana Rodrigo Bentancura za Marco Asensio.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tItOveN
Admin
1 rok temu

Po zeszłorocznej wymianie szrotu z Barceloną za duży hajs, nic mnie nie zdziwi. Ani żadna wymiana, ani żadna sprzedaż w wykonaniu Juve – bo po prostu ‚wszystko jest na sprzedaż’, kwestia oferty 😉

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu

Akurat Melo mogą sobie wziąć z powrotem. Największa wtopa transferowa ostatnich lat.

andi
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Wreszcie ma ktoś podobny pogląd na temat jego gry. Jest mocny tylko w kółeczkach, podaniach do tyłu i stratach i za to mu płacą ponad 5 baniek. Transfer z punktu sportowego im minus, pomimo że ubiegłoroczny Pjanic był słaby.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  andi

Dokladnie tak. Ubiegłoroczny Pjanić był słaby, ale wciąż lepszy od Melo.

luque10
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Tegoroczny Pjanic jest słabszy od tegorocznego Arthura, dodatkowo ma 31 lat i jest niesprzedawalny, praktycznie nie odzyskania pieniądze.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  luque10

Tegoroczny Pjanić owszem, ale Arturek też jest mizerny. Jeśli ktoś chciałby go kupić, to nie ma na co czekać. Sprzedać, zapomnieć.

luque10
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Więc wymiana na plus 😎 Arthur powinien dostać szansę w przyszłym sezonie, żeby:
1. Zwyczajnie dostać szansę
2. Zamortyzować trochę transfer, bo nie możemy sobie pozwolić na wykazanie straty.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  luque10

Jeśli oceniać ten ruch jako sposób na pozbycie się Pjanicia, to tak. Jeżeli jednak patrzymy na to jako na sposób podniesienia jakości sportowej, to ten ruch dał nam niewiele. Przynajmniej do tej pory.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
luque10
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Na ten moment inaczej nie można nawet mówić o innym plusie, jak pozbycie się niesprzedawalnego Pjanicia, za dużo młodszego i mniej zarabiającego Brazylijczyka. Z oceną poczekam do następnego sezonu, w tym momencie wychodzimy na zero, według mnie.

andi
1 rok temu
Reply to  luque10

Dlatego napisałem że z punktu sportowego, a nie finansowego. Jakość pomocy spadła po odejściu Pjanica i potwierdzeniem jest nie tylko sam wygląd tej formacji w trakcie meczu, ale także staty.

Bianconero62
1 rok temu

W sumie zastanowiłbym się nad wymianą Bentancur – Asensio.

Pavelo93
1 rok temu

Raczej wymiana Bentancura nie wchodzi w grę – musimy pamiętać że póki co ciągle obowiązuje zapis w kontrakcie – 50% zysku z kolejnego transferu dla Boca

luque10
1 rok temu
Reply to  Pavelo93

Dokładnie. Dlatego jedynym pomocnikiem, na którym możemy zarobić jest Rabiot.

Przejdź do paska narzędzi