Prasa

Hu Kers | 18 grudnia 2018

Juventus blisko pozyskania Trincão

Stara Dama nie ustaje w pracy nad wzmacnianiem zespołu nie tylko, jeśli chodzi o pierwszy skład, lecz również obserwując rynek w poszukiwaniu nowych nieoszlifowanych diamentów.
 
Fabio Paratici podkreślał, jak trudno wzmocnić tak wielki klub, jak Juventus zawodnikami młodymi, by nie zatrzymywać ich kariery poprzez sadzanie na ławce. Piłkarz, przybywając do Turynu, musi być gotów do rywalizacji o minuty, tak ważne w jego rozwoju.
 
Jednym z takich talentów ma być młody napastnik Sportingu Braga, Francisco Trincão. Reprezentant Portugalii był gwiazdą tegorocznych Mistrzostw Europy U19, w których jego kadra zdobyła złoty medal, pokonując w finale Włochów. We wszystkich 16 występach dla U19, lewonożny, cofnięty napastnik, który z powodzeniem występuje również na obydwóch skrzydłach ofensywy, zdobył 11 bramek.
 
Portugalczyk miał być blisko Bianconerich już podczas poprzedniego okienka transferowego, teraz jednak sprawy nabierają tempa, a 18-latek zdaniem mediów zrobił kolejny krok w kierunku Mistrza Włoch.
 
Gianluca Di Marzio donosi, że agenci gracza spotkali się z działaczami Bianconerich w Mediolanie. Obie strony są blisko porozumienia, a cała transakcja jest ponoć już zatwierdzona przez samego Paraticiego. Dyrektor bardzo ceni sobie umiejętności zawodnika.
 
Trincão w swojej umowie zawartą ma klauzulę w wysokości 15 mln €, a decyzja w sprawie losów napastnika spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu.

Źródła: juvefc.com, własne
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi