Prasa

einhard | 5 października 2018

Juventus broni Ronaldo

Juventus stanął w obronie Cristiano Ronaldo, który oskarżony został o gwałt.

Kathryn Mayorga oświadczyła niedawno w rozmowie z niemieckim Der Spiegel, że w 2009 roku została zgwałcona przez 33-latka. Amerykanka w 2010 roku miała dojść do porozumienia z Ronaldo i otrzymać 375,000$, aby nigdy nie upubliczniać tych zarzutów.

Ronaldo zdecydowanie zaprzeczył wszystkim zarzutom, korzystając z Tweetera.

Stanowczo zaprzeczam oskarżeniom. Gwałt jest obrzydliwym przestępstwem, które jest sprzeczne ze wszystkim w co wierzę. Zamierzam oczyścić moje dobre imię i nie zamierzam podsycać medialnego widowiska stworzonego przez ludzi, którzy chcą się promować się moim kosztem. Świadomość, że jestem niewinny pozwoli mi oczekiwać ze spokojem wyników wszelkich dochodzeń.

Juventus do tej pory milczał w tej sprawie, ale wczoraj wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego oficjalnego Twittera.

Cristiano Ronaldo pokazał w ostatnich miesiącach swój ogromny profesjonalizm i zaangażowanie, które docenili wszyscy w Juventusie. Wydarzenia sprzed około 10 lat nie zmieniają tej opinii, którą podzielają wszyscy, którzy mieli jakikolwiek kontakt z tym wielkim mistrzem.

Jak się okazuje, sprawę bacznie monitorują sponsorzy Cristiano Ronaldo na czele z Nike i EA Sports.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tymi poważnymi zarzutami i będziemy nadal ściśle monitorować sytuację.– czytamy w oświadczeniu Nike.

Widzieliśmy doniesienia dotyczące zarzutów wobec Cristiano Ronaldo. Dokładnie monitorujemy sytuację, ponieważ oczekujemy od zawodników i naszych ambasadorów zachowania się w sposób zgodny z wartościami EA. – podaje z kolei w swoim komunikacie firma EA Sports.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi