Prasa

einhard | 28 lipca 2019

Juventus chciał pomóc Notts County

Juventus próbował spłacić 116-letni dług wobec Notts County, pożyczając angielskiemu klubowi swoje stroje. Na drodze stanął… sponsor angielskiego klubu.

Bianconeri w momencie powstania klubu korzystali z różowych trykotów, ale zmieniono je na czarno-białe pasy po tym, jak Notts County pożyczyło Juventusowi swój komplet strojów w 1903 roku. Stara Dama zmierzyła się również z Notts County na inaugurację Juventus Stadium, który został otwarty w 2011 roku.

W związku z poważnymi problemami finansowymi Notts County, Nottingham Post ujawnia, że ​​Lilian Greenwood napisał do Juve list z prośbą o drobną pomoc. Stara Dama chciała odpłacić za starą przysługę i przekazać Anglikom swoje koszulki na sezon 2019/20, ale na drodze stanęły umowy sponsorskie.

Biorąc pod uwagę długotrwały związek między oboma klubami, Juventus chętnie pomógłby w zaopatrzeniu Notts w stroje na przyszły sezon. – napisał Claudio Albanese, szef działu komunikacji Juventusu.

Przeprowadziliśmy już rozmowy z naszym sponsorem technicznym, firmą Adidas, aby poinformować ich o zaistniałej sytuacji. Adidas natychmiast skontaktował się z Notts County, aby zorganizować dostawę sprzętu.

Niestety, jak się okazuje, Notts ma dwuletnią umowę z Pumą, która nie pozwala im używać strojów innej marki. Dziękujemy za list. Życzymy Notts County wszystkiego najlepszego na przyszłość.

 

Źródło: tuttojuve.com / football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi