Kibice

einhard | 5 maja 2019

Juventus nie ma litości dla swojego kibica

Dzień po meczu Juventus-Torino miała miejsce 70. rocznica katastrofy lotniczej na wzgórzu Superga, w efekcie której zginęła cała ekipa Grande Torino.

Ultrasi Starej Damy pokazali solidarność z fanami Byków i podczas spotkania wywiesili baner „Cześć ofiarom katastrofy Superga”.

Zawsze znajdzie się jednak jakaś czarna owca. Jeden z kibiców Juve został przyłapany na amatorskim nagraniu, gdy kpi z powyższej tragedii. Gesty kibica naśladowały bowiem spadający samolot.

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych, w których przeprowadzona została akcja mająca na celu zebranie informacji na temat tożsamości fana, który został szybko zidentyfikowany. La Gazzetta dello Sport i Sky Sport Italia donoszą, że Juventus nie miał litości dla swojego zwolennika i nałożył na niego zakaz stadionowy (według niektórych źródeł nawet dożywotni).

Juventus wyszedł przed szereg, gdyż powyższa reakcja jest bardzo nietypowa dla włoskich klubów. Zespoły z Półwyspu Apenińskiego bronią się przed nakładaniem zakazów stadionowych na swoich kibiców, twierdząc, że identyfikacja poszczególnych fanów jest zbyt trudna do przeprowadzenia.


źródło: the42.ie

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi