Meczowe

einhard | 24 lutego 2021

Juventus odzyska 2 punkty stracone z Lazio?

Lazio ryzykuje otrzymanie punktów ujemnych oraz przyznanie walkowerów za wcześniej rozegrane spotkania, jeśli zostanie uznane za winne ukrywania pozytywnych przypadków COVID przed lokalnymi władzami.

Dochodzenie wszczęto, gdy okazało się, że pozytywne lub w najlepszym razie niejednoznaczne testy nie zostały przekazane przez klub do ASL (lokalnego organu ds. zdrowia), dzięki czemu zawodnicy Lazio mogli brać udział w meczach, naruszając tym samym protokół zdrowotny COVID uzgodniony przez kluby Serie A.

W większości przypadków kluby są uważane za biernych świadków nielegalnego postępowania, ale w tym przypadku prezydent Claudio Lotito i personel medyczny są oskarżani o bezpośrednią odpowiedzialność za naruszenie protokołu.

Oznacza to, że klub może otrzymać karę w postaci ujemnych punktów, a także uznania za walkowery spotkań z Torino i Juventusem, w których to część piłkarzy Lazio wzięło udział, podczas gdy powinni być wtedy poddani izolacji.

Media spekulują, że jeśli Lazio uznane zostanie za winne, a ponadto klubowi zostanie udowodnione systematycznie ukrywanie pozytywnych wyników na obecność koronawirusa to przed klubem może zawisnąć nawet perspektywa automatycznej degradacji.

Rozprawa dotycząca tych kwestii ma odbyć się 16 marca, a werdykt spodziewany jest jeszcze tego samego wieczoru.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
3 lat temu

Oddawać 2 punkty!!!!
A tak serio, nie wierzę w pozytywne (ostatnio słowo nabiera przeciwnego znaczenia) rozpatrzenie sprawy.
Sytuacja Napoli pokazała, że Włochy to śmiech na sali, jeśli chodzi o takie sytuacje, więc nic się nie wydarzy.
W przypadku degradacji Lazio zaklepuję SMSa!

pogon
3 lat temu
Reply to  luque10

Trochę inna sytuacja, bo Napoli grało w otwarte karty. Nie przyjechało na mecz i powoływało się, że to przez sanepid. I mieli na to jakąś podkładkę. A Lazio jest oskarżone o celowe oszukiwanie i może to zostać potraktowane zupełnie inaczej.

luque10
3 lat temu
Reply to  pogon

I tak nie wierzę Włochom, to tacy sami kombinatorzy jak my, także znajdzie się jakiś sposób, żeby ominąć przepisy. Tym bardziej, że klubem „obdarowanym” ma być Juventus 😉

pogon
3 lat temu
Reply to  luque10

Ja myślę, że mogą odjąć Lazio 6 punktów nie kwalifikując tych meczów jako walkowery. W ten sposób Lazio zostanie ukarane, ale jednocześnie uniknie się oskarżeń, że przy zielonym stoliku są rozstrzygane spadki i walka o mistrza.

OldLady
3 lat temu
Reply to  pogon

A jakby tak Lazio było przed nami w tabeli ? Ingerencja w wynik przekłada się na punkty, a te na pozycję w tabeli. Proste.

Gregor del Ptasior
3 lat temu

Szczerze mówiąc nie chcę tak zdobytych punktów. Rywalizacja sportowa powinna być rozstrzygana w pojedynku a nie przy zielonym stoliku, zwłaszcza tym absurdalnym, plandemicznym.

OldLady
3 lat temu

To by robiono po 6 zmian, koksowano zawodników na potęgę, albo nie trzymano protokołu Covid rozwalając całe rozgrywki – bo przecież liczy się tylko co na trawie. Wyjątkowo naiwne spojrzenie na temat.

pogon
3 lat temu
Reply to  OldLady

Myślę, że najlepiej w takich przypadkach karać ujemnymi punktami bez wpływu na wynik meczów. Za wyjątkiem tych zmian, bo to faktycznie przeginka.

neq1897
3 lat temu
Reply to  pogon

Dlaczego przeginka? Wg mnie jak najbardziej walkowery ponieważ kluby które z nimi rywalizowały ryzykowaly/miały zakażenia spowodowane oszustwem Lazio przez co z ich winy pewni gracze byli niedostępni. Forza Juve

Last edited 3 lat temu by neq1897
Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  pogon

ale co to za różnica? Dając Lazio minus 6 wszystkim dodajesz 6. Tak samo ingerujesz w wynik, bo końcowym wynikiem meczu nie są bramki, ale przyznane punkty. Gdyby w Lazio zagrali zawodnicy zawieszeni za kartki to dostaliby walkower z automatu i nikt by nawet nie dyskutował. Skoro orotokuł covidowy Serie A jasno mówi, że zawodnicy z pozytywnym testem nie są dopuszczeni do udziału w rozgrywkach to ktoś ukrywając wyniki złamał regulamin. Osobiście uważam, że nic z tego nie będzie. Bo nawet jak wyrok pierwszej instancji odda nam punkty, to Lazio się odwoła i powie, że nie da się jednoznacznie określić… Czytaj więcej »

pogon
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Jak Lazio dasz 6 punktów ujemnych kary nie zmieniając wyników meczów na walkower to Lazio będzie miało 6 punktów mniej, ale Juve i Torino nic nie zyskają, bo wyniki meczów nie ulegną zmianie. Mam nadzieję że pomogłem.

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  pogon

Ale i tak to jest mieszanie w punktacji i zmieniananie tabeli końcowej, więc pod tym względem nie ma różnicy czy dasz walkowery czy nie, a jest bardziej krzywdzoce i dla Juve i Torino. Odejmowanie punktów jeszcze bardziej zakłamuje rezultat. Jeśli wiadomo przy których meczach Lazio mataczyło to te mecze uznać za walkowery, bo grali w nich zawodnicy, którzy nie powinni byli wg regulaminu w nich uczestniczyć. Poza tym czemu Lazio odejmowąć 6 punktów, skoro Lazio zdobyło 4 punkty w tych spotkaniach? Tak samo nie rozumiem rozmowy o degradacji do Serie B. Jeśli Lazio rzeczywiści kręciło przy przy wszystkich meczach i… Czytaj więcej »

Apo
Apo
3 lat temu

Zgadza się. Frajersko straciliśmy 3 pkt. w ostatniej akcji meczu. Pomyśleć wystarczy ze te dwa punkty miałyby zaważyć na mistrzostwie. Nie tędy droga.

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  Apo

Może właśnie to Caicedo miał pozytywny wynik i gdyby nie grał, to frajersko nie strzeliłby gola w ostatniej minucie, a wtedy wszyscy mówiliby o bezbłędnym cynicznym Juve i zasłużonym zwycięstwie. Może gdybyśmy podobnie jak Lazio zdecydowali na wystawianie Ronaldo gdy przechodził covid bezobjawowo to np pierwszy mecz z Crotone nie zremisowalibyśmy frajersko 1-1. Nie wiem, jak mając w drużynie 6 niedostępnych piłkarzy z powodu kontuzji, nie rozumieć, że takie sytuacje mają wpływ na obraz i wyniki spotkań. Rozumiem, że nasze wyniki nie powalają. Ale fajnie by było gdyby wszystkie drużyny stosowały się do regulaminów tak jak powinny. Sanepid z Napoli… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Gryfel
anavrin_
3 lat temu

Dodajmy, że Lazio zatajając pozytywne przypadki stworzyło bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia piłkarzy, z którymi grali. To już sprawia, że sprawa jest poważna i wykracza poza sam protokół, który zdążył zostać ośmieszony w tym sezonie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi