Prasa

NR.17 | 9 kwietnia 2020

Juventus pewny swojej przyszłości

Spółka holdingowa Exor twierdzi, że Juventus jest pewien swojej przyszłości i zaczyna kolejny etap swojej przygody w europejskiej piłce z mocnej pozycji, podnosząc przychód o 23%.

Prezydent John Elkann opublikował długi list do inwestorów, który zawierał wiadomość o Juventusie, gdyż Exor jest w 63.77 procentach właścicielem klubu.

Po stronie handlowej, przychody Juventusu urosły do 621mln euro (505 mln w 2018, +23%), a strategia dywersyfikacji zaowocowała otworzeniem J-Hotel (pierwszej strukturze hotelowej we Włoszech wybudowanej we współpracy z klubem piłarskim) i otwarciem filii w Hong Kongu, by zwiększyć swoją obecność na rynku azjatyckim.

Klub obecnie posiada 420 milionów. Liczba ta jest umocniona cyfrową publicznością – 41 milionów na Facebooku, 38 milionów na Instagramie, 11 milionów na Twitterze, 2.6 miliona na YouTube na SinaWeibo.

Zainwestowalismy w Juventus w tym roku poprzez emisję papierów wartościowych, wartych 191mln euro (63.8% kapitału zakładowego), w ramach podwyższenia kapitału subskrybowanego do 300mln. W tym roku klub również wypuścił obligacje o łącznej wartości 175mln euro.

To zestawienie finansowe sprawia, że wierzymy iż Juventus jest na dobrej pozycji jeśli chodzi o długofalową przyszłość w branży, w której niezwykły przyrost przychodów w ostatniej dekadzie nie został przełożony na wystarczającą dochodowość.

Juventus rozpoczyna kolejny etap swojej podróży umacniając swoją mocną już pozycję w europejskiej dziesiątce. Czwarty rok z rzędu zajął piąte miejsce w oficjalnym rankingu UEFA i jest jedynym włoskim klubem, który był w czołowej dziesiątce przez ostatnie pięć lat.

Praca z innymi drużynami i instytucjami będzie kontynuowana pod nadzorem prezydenta, Andrei Agnelliego, który również jest przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Praca ta ma na celu zabezpieczenie przyszłości Juventusu na rynku najpopularniejszego sportu na świecie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi