Gracze Juve

maciejovsky | 24 lutego 2022

Juventus potwierdza poważną kontuzję Kaio [AKTUALIZACJA]

Juventus potwierdził, że Kaio Jorge będzie musiał przejść operację.

Brazylijczyk po 27 minutach meczu w drużynie U23 doznał skręcenia prawego kolana. Kontuzja od razu wydała się bardzo poważna.

Jak poinformował klub, testy diagnostyczne w J-Medical ustaliły, że Kaio zerwał ścięgno rzepki w prawym kolanie i potrzebna będzie operacja. Jest to bardzo poważna kontuzja – 20-latek może pauzować nawet od dziewięciu do dwunastu miesięcy.

AKTUALIZACJA:

Dziś rano, w klinice Sedes Sapientiae, Kaio Jorge przeszedł operację rekonstrukcji ścięgna rzepki w prawym kolanie pod kierownictwem prof. Roberto Rossiego, w obecności lekarza Juventusu, dr Marco Freschiego, która zakończyła się pełnym sukcesem.

Czas rekonwalescencji wynosi około 8 miesięcy – poinformował Juventus.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
7 miesięcy temu

Przypomina się historia Pjacy.

OldLady
7 miesięcy temu

Z Pjacą to był jednak trochę inny rozmiar tragedii. Zapłaciliśmy za Pjacę bardzo dużo, a ten szukał sobie miejsca w naszym ataku i nawet strzelił ważnego dla nas gola w CL. Wielka szkoda z Pjacą – Kaio w porównaniu do Pjacy nie zrobił jeszcze nic, a już jego kariera wisi na włosku.

Pepe_Mar
7 miesięcy temu

8 miesiecy na pewno brzmi lepiej niż 12. gdyby udało mu sięwrócić do gry przed koncem roku, mógłby powoli wracać do gry w U23. Jeżeli miałby ok. 2 miesięcy na sprawdzenie czy zostaje w U23, pierwszym zespole czy jednak wypożyczenie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi