Oficjalnie

einhard | 29 maja 2021

Juventus spoilerował zatrudnienie Allegriego

Juventus zamieszczał na Twitterze posty, które sugerowały, że niebawem trenerem klubu zostanie Massimiliano Allegri.

Na oficjalnym Twitterze klubu jeszcze przed ogłoszeniem wyboru nowego trenera pojawiła się między innymi grafika przedstawiająca stan Minnesota.

W momencie, gdy kilka lat temu Bianconeri wygrali Scudetto i Coppa Italia, Allegri umieścił Minnesotę w centrum swojej konferencji prasowej. Nie chodziło wtedy jednak o stan, a o konia wyścigowego.

Okazało się, że Allegri od najmłodszych lat jeździł na tor wyścigowy imienia Federico Caprillego w Livorno i jak powiedział dziennikarzom:

Kiedyś chodziłem na wyścigi konne z moim dziadkiem, nawet już w wieku pięciu lat.

Allegri wspominał o koniu imieniem Minnesota, na którego jako dziecko bardzo chciał postawić pieniądze, ale odradzał mu to bukmacher.

Usłyszałem: „Prędzej zostaniesz trenerem w Serie A, niż Minnesota wygra wyścig”. Minnesota wygrała wyścig, a ja jestem teraz trenerem Juventusu – powiedział Allegri w trakcie tamtejszej konferencji.

Chwilę po pierwszej podpowiedzi w postaci mapy Minnesoty, Juventus opublikował kolejną wskazówkę dotyczącą powrotu Allegriego na Allianz Stadium, dodając zdjęcie kurtki taktyka leżącej na murawie boiska, którą doprowadzony do szewskiej pasji trener cisnął na ziemię po dramatycznym zwycięstwie 3:2 nad Carpi.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Nie pamiętam na jakim dokładnie meczu to było, ale pamiętam jak Allegri po zdobyciu przez Juve gola wbiegł na boisko, żeby instruować obrońców, żeby znowu się nie rozluźnili i nie stracili gola. Epickie 😀

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi