Transfery

tItOveN | 17 czerwca 2021

Juventus spotka się z Sassuolo

Pomimo trwającego turnieju Juventus pracuje nad transferem swojego celu numer jeden – Manuela Locatellego. 

Jak opisywał dzisiaj na łamach La Gazzetta dello Sport, Giovanni Albanese, nowy dyrektor sportowy Bianconerich, Federico Cherubini jest już w Mediolanie, a negocjacje w sprawie sprowadzenia Locatelliego do Juventusu wkrótce się rozpoczną. Relacje między Sassuolo i Juventusem są dobre, jednak do tej pory wszelkie rozmowy toczyły się za pośrednictwem osób trzecich. Teraz, już w najbliższym czasie, dojdzie do spotkania działaczy twarzą w twarz, a w powietrzu unosi się ostrożny optymizm, co do powodzenia całej operacji.

Celem Juve jest uniknięcie wojny licytacyjnej o pomocnika Neroverdich, której wystąpienie realnie grozi w związku z dobrą postawą Włochów – i samego Locatellego – na Euro 2020. Stara Dama będzie próbowała zaoferować Sassuolo pewną swobodę w wyborze zawodników na wymianę, co docelowo ma obniżyć kwotę transferu. Do tej pory Sassuolo sztywno trzymało się swojej wstępnej wyceny: 40 mln euro w gotówce.

Gracze, których pozyskanie mogą rozważać działacze klubu z Mapei Stadium to m.in. Fagioli, Dragusin, Di Pardo, Frabotta czy Da Graca.

Cherubini jest ponoć w kontakcie z samym Locatellim, szczególnie po tym jak Max Allegri wyraził aprobatę na pozyskanie 23-latka. Nie jest praktycznie żadną tajemnicą, że reprezentant Włoch jest celem numer jeden pod kątem wzmocnienia środka pola Juventusu.

Juve jest przekonane, że ma zawodnika po swojej stronie. Były pomocnik Milanu co prawda nie odrzuca możliwości zdobycia doświadczenia za granicą, ale ponoć preferuje grę w biało-czarnej koszulce klubu ze stolicy Piemontu – to marzenie, które jest z nim od dziecka.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
1 rok temu

a trzeba było zimą uzgodnić transfer na lato. Teraz pewnie Sassuolo już 60mln będą chcieli…

OldLady
1 rok temu
Reply to  tItOveN

Spokojnie panowie, Bonucci już mu pewnie nawet agenta ogarnął haha

Przejdź do paska narzędzi